Strona główna Polityka „Faktura za rządy PiS” na biurach poselskich Ireneusza Zyski i Wojciecha Murdzka

„Faktura za rządy PiS” na biurach poselskich Ireneusza Zyski i Wojciecha Murdzka

0

Symboliczną fakturę na ponad 318 miliardów złotych rządowi Prawa i Sprawiedliwości wystawia Polska 2050 Szymona Hołowni. Krytyczny plakat, wyliczający, ile Polska straciła przez ostatnie 7 lat trafił także na szybę i drzwi biura posła PiS i jednocześnie wiceministra klimatu Ireneusza Zyski w Świdnicy.

Każdą zmianę na lepsze państwo powinno zacząć od spojrzenia na siebie. Nasi rządzący są pierwsi do wytykania palcami przyczyn kryzysu – że Putin, że ceny gazu… zupełnie nie widząc swojego wkładu. Gorzej: z miesiąca na miesiąc rozkręcają jeszcze wydatki, które obciążają nas wszystkich, które zamiast ulżyć nam wobec coraz trudniejszej sytuacji gospodarczej, jeszcze dokładają problemów. Dlatego dziś w akcie obywatelskiego gniewu wyszliśmy do polityków Zjednoczonej Prawicy aby powiedzieć: zacznijcie od siebie. Obiecaliście dobrobyt, a jedyne, co daliście to rozpasanie władzy, marnotrawstwo naszych pieniędzy i nagminne łamanie prawa, z którego dziś rozlicza nas Unia Europejska. W całej Polsce na drzwiach posłów PiS i Solidarnej Polski zawiesiliśmy fakturę, w której podsumowaliśmy wszystkie ich zbędne wydatki aby wyliczyć dokładnie to, co nam zabrali, jak zmarnowali nasze pieniądze. Wybory kopertowe. Pałac Saski. Kolejne państwowe instytut. Wreszcie budowa i rozbiórka nowego bloku w elektrowni w Ostrołęce – marnotrawstwo tak spektakularne, że przyszłe pokolenia będą się uczyć o tym w podręcznikach od historii. To wszystko udało im się osiągnąć w siedem lat. Przewalić ponad 318 miliardów złotych: kwotę odpowiadającą 60% naszych rocznych przychodów. Czy potraficie sobie wyobrazić, co robi się z zarządzającym firmą, który zmarnuje półroczne zarobki swojego przedsiębiorstwa?” – napisał 18 października szef partii Polska 2050 Szymon Hołownia, inaugurując akcję.
Dzisiaj plakat z fakturą został naklejony przez działaczki Polski 2050 ze świdnickiego koła partii także na szybę i drzwi biura poselskiego Ireneusza Zyski w Świdnicy przy ul. Trybunalskiej. Poseł ze Świebodzic współdzieli to miejsce z posłami Marcinem Gwoździem i Michałem Dworczykiem, senatorem Aleksandrem Szwedem i europosłanką Anną Zalewską.
wieczorem faktura zawisła także na drzwiach do kamienicy przy ul. Pułaskiego, gdzie swoje biuro ma poseł z klubu parlamentarnego PiS Wojciech Murdzek.
/red./
zdjęcia użyczone przez świdnickie koło Polska2050
Poprzedni artykułMaszyny stały w drzwiach, nie było przejścia. Miasto odpiera zarzuty [FOTO]
Następny artykułMiejski Dom Handlowy przejdzie remont? Padł wniosek o przeznaczenie na ten cel 3 mln złotych