Strona główna 0_Slider Dobroczynny Halloween ze zwierzakami Fundacji Patataj

Dobroczynny Halloween ze zwierzakami Fundacji Patataj

0

Osiołki, barany, konie i kucyki – wszystkie uratowane przed śmiercią, znalazły miejsce, gdzie są wolne i pod bardzo dobrą opieką. Dawny poligon wojskowy w Witoszowie Dolnym zamienił się w sanktuarium dla zwierząt. Fundacja Patataj już w najbliższą sobotę zaprasza na wyjątkowe spotkanie ze swoimi podopiecznymi, a celem jest dobra zabawa i pozyskanie funduszy na utrzymanie całej zwierzęcej ekipy.

Sandra i Dawid wydzierżawili nieużytki wraz ze stawami na dawnym poligonie wojsk radzieckich w Witoszowie. Zaadoptowali zabudowania na magazyn z paszą i lekami, niewielkie stajnie dla kucyków, baranów i osłów, dla koni postawili wiatę. – Ale to ostatnie miejsce, które wybierają – śmieje się Sandra. – Pod dachem chronią się wyłącznie przed słońcem. Wolą być na zewnątrz w deszcz i śnieg. Wszystkie nasze zwierzęta, które są w dobrej kondycji i nie muszą być izolowane na przykład z powodu choroby, są wolne. Ogrodziliśmy tu elektrycznymi pastuchami 9 hektarów i po całym tym terenie mogą biegać do woli.

Para opiekuje się zwierzętami od sześciu lat, a w tym roku postanowiła założyć fundację i planuje otworzyć pogotowie dla leśnych zwierząt. Opieka nad rozrastającą się gromadą jest coraz bardziej kosztowna, konieczne są także inwestycje w nowe ogrodzenia. 

Okazja, by poznać podopiecznych Fundacji Patataj będzie już w najbliższą sobotę, 29 października. Na halloweenowej imprezie będzie można zrobić sobie zdjęcia z końmi, pojeździć na quadach, zajrzeć do poradzieckiego bunkra, upiec kiełbaski. Cały dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie i leczenie zwierząt. Strat o godzinie 14.00.

Jak dojechać do sanktuarium dla zwierząt Fundacji Patataj? Poniżej mapa:

Poprzedni artykułZnamy najlepsze koszykarki [FOTO]
Następny artykułLiny żeglarskie — rodzaje i zastosowanie