Strona główna Sport Siatkówka Czas na siatkarskie derby regionu

Czas na siatkarskie derby regionu

0

Tradycyjnie sporo dziać się będzie zapewne podczas najbliższego meczu siatkarek MKS-u Volley Świdnica. Biało-zielone będące liderkami tabeli grupy trzeciej II ligi podejmą na swoim terenie piątego Chełmca Wodociągi Wałbrzych. Mimo, że obie ekipy dzieli trochę punktów i kilka miejsc w tabeli, to można spodziewać się zaciętej walki o każdą piłkę.

W poprzednim sezonie dramaturgii w spotkaniach obu drużyn było aż nadto. W pierwszym starciu rozgrywanym w Wałbrzychu, zawodniczki ze Świdnicy triumfowały w pięciu setach 3:2. W rewanżu nasze siatkarki prowadziły już 2:0, ale finalnie lepsze były rywalki. Chełmiec Wodociągi Wałbrzych wygrał dwa sety, doprowadził do tie-break’a, a w nim okazał się lepszy. Teraz czas na nowe rozdanie i walkę w sezonie 2022/2023. Najbliższy pojedynek odbędzie się w sobotę, 29 października. Początek meczu rozgrywanego w hali przy ulicy Pionierów (Park Centralny) o godz. 15.00.

5. kolejka II ligi siatkarek:
Silesia Volley Mysłowice – Polonia Łaziska Górne
Silesia Częstochowa – AZS AWF Sokół 43 Katowice
MKS Volley Świdnica – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
Sari Żory – AZS-AWF Wrocław
NTSK AZS Nysa – UNI II Opole

Poprzedni artykułZgarnąć pełną pulę i umocnić się w górnej połowie tabeli [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułRuszyła policyjna akcja „Wszystkich Świętych”. Na drogach więcej patroli, apele o ostrożność