Strona główna 112 Chciała sprzedać płaszcz, oszust okradł konto

Chciała sprzedać płaszcz, oszust okradł konto

0

Kolejna osoba straciła pieniądze podczas transakcji przez internet. Mieszkanka powiatu świdnickiego kliknęła w link, przesłany przez oszusta i podała wszystkie dane, niezbędne do wypłacenia pieniędzy. Oszust skwapliwie skorzystał.

– Do świdnickich funkcjonariuszy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż płaszcz, a już po minucie odezwała się osoba chętna, by go kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do transakcji przesłała w mailu. Wydawał się na tyle wiarygodny, że 39-latka zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta uzupełniła cały formularz wpisując m.in. dane karty i konta. To, niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Następnego dnia kobieta odkryła, że z jej konta oszuści dokonali wypłaty pieniędzy w kwocie 2 tysięcy złotych – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Świdniccy policjanci po raz kolejny przypominają, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. – W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy trzycyfrowego kodu, znajdującego się na odwrocie karty. Zwracajmy uwagę na podsyłane linki do płatności, które tylko pozornie są wiarygodne. Z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że są w nich przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach, mające nas przekonać, że wchodzimy na stronę portalu ogłoszeniowego. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną. Bądźmy ostrożni – to może uratować oszczędności zgromadzone na koncie – zachęca rzeczniczka KPP w Świdnicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułPięć wystaw jednego dnia w Świdnicy. Robert Kukla zaprezentuje bogactwo swojej twórczości plastycznej
Następny artykułNie zjedzie z najwyższej góry świata na nartach