Strona główna Artykuł sponsorowany Branża medyczna – nie tylko dla absolwentów medycyny

Branża medyczna – nie tylko dla absolwentów medycyny

0

Wiele osób uważa, że karierę w branży medycznej mogą rozpocząć tylko absolwenci medycyny, Tymczasem w tym sektorze znajdziemy też wiele zawodów technicznych i innych profesji, które nie wymagają ukończenia studiów medycznych. Sprawdź, jakie możliwości zawodowe czekają na osoby o technicznym wykształceniu!

Duże zapotrzebowanie na zawody techniczne
Już od paru lat widoczny jest deficyt na techniczne zawody z sektora medycznego. Aby się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się z aktualnymi ofertami w serwisie Pracuj.pl. To tutaj regularnie pojawiają się ogłoszenia dedykowane między innymi technikom dentystycznym, technikom farmacji, technikom masażystom czy technikom elektroniki i informatyki medycznej. Rosnące zapotrzebowanie można dostrzec nie tylko w naszym kraju – również w Niemczech, w Austrii i innych europejskich państwach jest duży popyt na zawody techniczne związane z medycyną. Rekrutacje prowadzą przede wszystkim ośrodki zdrowia, szpitale, domy opieki i sanatoria. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć osoby zatrudnione w prywatnych ośrodkach zdrowia.

Rosnący popyt na opiekunów medycznych
W prywatnych szkołach policealnych można również zdecydować się na naukę na kierunku opiekuna medycznego. To kolejny zawód deficytowy, na który regularnie rośnie zapotrzebowanie. Osoby na tym stanowisku zajmują się wykonywaniem różnych czynności o charakterze opiekuńczym i pielęgnacyjnym, mając na uwadze komfort chorego. Rekrutację prowadzą przede wszystkim hospicja, sanatoria, a także szpitale, ale pracę można znaleźć także w innych placówkach, na przykład ośrodkach rehabilitacyjnych.

Innym przykładem zawodu z sektora medycznego jest asystent osób niepełnosprawnych. Również w tym przypadku przedstawiciele tej profesji zajmują się opieką i pielęgnacją pacjentów z niepełnosprawnością w różnych stopniach. Asystenci i opiekunowie nie muszą decydować się na współpracę z placówkami medycznymi – mogą także rozpocząć własną działalność, pomagając pacjentom w ich miejscu zamieszkania.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem jakiegoś zawodu deficytowego z branży medycznej, wybierz jedną z profesji technicznych lub zostań opiekunem medycznym. W obu przypadkach możesz liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie, szczególnie w prywatnej placówce medycznej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNiemiec wygrywa czterogwiazdkowy konkurs, Polak na drugim miejscu [VIDEO]
Następny artykułZagrali dla Kuby po raz szósty, udane występy gospodarzy! [FOTO]