Strona główna 0_Slider 1600 cebulek żonkili. Jutro posadzą Pole Nadziei w Świdnicy

1600 cebulek żonkili. Jutro posadzą Pole Nadziei w Świdnicy

0

W tych trudnych czasach chcemy dać mieszkańcom naszego miasta i powiatu trochę uśmiechu – mówi Gabriela Kaczkowska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy i już po raz piąty zaprasza do wspólnego sadzenia Pola Nadziei. Do ziemi trzeba będzie włożyć 1600 cebulek żonkili.

Żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Co roku jesienią, w geście solidarności z osobami znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, w wielu miejscach na świecie, tysiące ludzi sadzi żonkile, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów.

Ogólnopolska Kampania Pól Nadziei rozpoczyna się jesienią uroczystym tworzeniem pól, ogrodów lub kwietników żonkilowych w wielu miastach w Polsce. W Świdnicy akcja miała już cztery edycje, a także jedną akcję wirtualną podczas pandemii. Cebulki, zakupione ze środków budżetu miasta, tradycyjne zostaną zasadzone na placu Grunwaldzkim. – Będą z nami dzieci i młodzież, a także przedstawiciele gmin, instytucji miejskich oraz powiatowych. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta i powiatu! Sadzeniu towarzyszyć będą piosenki w wykonaniu zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury – zachęca Gabriela Kaczkowska. Akcja sadzenia żonkili zaplanowana jest na 11 października o godzinie 10.00. Na wiosnę żonkile zostaną ścięte i będą rozdawane podczas dorocznej parady przez centrum Świdnicy, połączonej z kwestą na rzecz Hospicjum

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum od ponad 28 lat opiekuje się osobami w terminalnej fazie chorób nowotworowych w domach. Swoim zasięgiem obejmuje powiat świdnicki, zapewniając fachową pomoc pielęgniarską, lekarską, a także sprzęt medyczny. Hospicjum utrzymuje się z dotacji samorządów oraz z datków darczyńców. Najbliższa kwesta odbędzie się 27 listopada przed świdnicką katedrą. Tego dnia na prośbę „Hospicjum” o godzinie 13.00 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji zmarłych i żyjących podopiecznych, a także za szczęście i zdrowie wszystkich ludzi.

„Hospicjum” przygotowuje także świąteczną, internetową licytację i zachęca do przekazywania na ten cel gadżetów lub usług. Kontakt poprzez profil na facebooku, telefoniczny na numer  74 852 03 46 lub osobiście w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Jodłowej 31 w Świdnicy w godzinach 8.00 – 15.00.

/asz/

Poprzedni artykułTo będzie finał sezonu w mocnej obsadzie
Następny artykułNaklejki — jak możesz wykorzystać je w swojej firmie?