Strona główna 0_Slider Wspólnie zabrali się za sprzątanie Świdnicy

Wspólnie zabrali się za sprzątanie Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

Mieszkańcy, harcerze, samorządowcy – wszyscy zainteresowani dbaniem o wspólne otoczenie oraz przyrodę postanowili wziąć udział w akcji sprzątania terenów położonych nad potokiem Witoszówka. W sobotnich porządkach wzięło udział około trzydziestu osób.

Akcja sprzątania świata została zapoczątkowana w 1989 roku w Australii i stamtąd rozlała się na cały świat. W Polsce akcja sprzątania świata odbywa się już po raz dwudziesty dziewiąty – przypominał Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, na zaproszenie którego mieszkańcy zabrali się w sobotę na skateparku przy ulicy Polna Droga, skąd następnie udali się na tereny położone nad potokiem Witoszówka.

Dlaczego zdecydowano się na porządkowanie akurat tego zakątka miasta? – W ubiegłym roku sprzątaliśmy park Strzelnica, gdzie niestety również wciąż można natrafić na śmieci. Ostatnio sprzątało tam miasto, dlatego tym razem zebraliśmy się tutaj. Od alei Brzozowej w kierunku zalewu jest faktycznie sporo śmieci – wskazywał Dzięcielski.

W sumie podczas akcji udało się zebrać około 100 worków śmieci.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwięto fotografii rozpoczęte. Fotomaratończycy ruszyli szukać najlepszego ujęcia [FOTO]
Następny artykułZabytkowy młyn pachnący chlebem, czyli VI Festiwal Mąki w Siedlimowicach! [FOTO]