Strona główna 0_Slider Warzywa i owoce, zioła i miody, soki i syropy. Moc naturalnych produktów...

Warzywa i owoce, zioła i miody, soki i syropy. Moc naturalnych produktów na wrześniowym Targu Ziemi [FOTO]

0

W przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie ponownie zagościł cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego można było zaopatrzyć się w sezonowe owoce, zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło.

Inicjatywa zorganizowania targu narodziła się w 2016 roku. Pomysł Kooperatywy124, by do przypałacowego gospodarstwa zaprosić wytwórców, którym szczególnie na sercu leży smak i jakość serów, miodów, wędlin, napojów, wypieków, warzyw oraz owoców, okazał się strzałem w dziesiątkę. Co miesiąc do Kraskowa ściągały tłumy zainteresowanych nie tylko dobrą żywnością, ale też unikalnymi wyrobami rękodzielników czy małych manufaktur. Po spowodowanej pandemią przerwie targ został wznowiony i znów przyciąga wielu gości.

W niedzielę, 4 września Targ Ziemi124 ponownie zagościł na terenie ekologicznego gospodarstwa przypałacowego w Kraskowie. Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych producentów znalazły się m.in. miody, naturalne kosmetyki, pieczywo oraz pierniki, ceramika oraz wyroby z drewna, wyroby z wełny, soki, koncentraty, dżemy z owoców leśnych, różności z dyni, nabiał krowi i owczy, wyroby z borówki amerykańskiej, sadzonki bylin, ziół, traw ozdobnych oraz roślin jednorocznych.

/mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułJanina Ochojska z turystyczną wizytą w Świdnicy. Kościół Pokoju „arcydziełem”, pochwała dla śródmieścia