Strona główna 0_Slider Ulewa nad regionem. Krajowa „trzydziestka piątka” zamieniła się w rzekę

Ulewa nad regionem. Krajowa „trzydziestka piątka” zamieniła się w rzekę [FOTO]

0

Zgodnie z prognozami synoptyków, nad regionem występują burze, którym towarzyszą intensywne opady deszczu. Kierowcy ostrzegają, że w rzekę zamieniła się droga krajowa nr 35 między Świdnicą a Mokrzeszowem. Mieszkańcy informują o pierwszych zalanych posesjach.

Droga krajowa nr 35 (zdjęcie nadesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl)

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla zachodniej Polski ostrzeżenie przed burzami i ulewami. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne związane są cyklonem Peggy. Alert pierwszego stopnia objął również powiat świdnicki. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji – zapowiadali synoptycy. Ostrzeżenie I stopnia obowiązywać będzie w czwartek, 8 września do godziny 23.00.

Zapowiadane burze dotarły nad powiat świdnicki po godzinie 15.00. Strażacy przyjmują obecnie pierwsze zgłoszenia związane z usuwaniem skutków ulewy. – Obsługujemy w tym momencie trzy zdarzenia: dwa w Żarowie i jedno w Pogorzale. Wszystkie interwencje dotyczą zalanych piwnic – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

 

/mn/

Poprzedni artykułEuropejskie Dni Dziedzictwa w muzeum. Słynne piwo świdnickie w roli głównej
Następny artykułKto gra dalej w piłkarskich rozgrywkach Pucharu Polski?