Strona główna Wydarzenia Strzegom Trwa budowa blisko 80 mieszkań komunalnych w Strzegomiu

Trwa budowa blisko 80 mieszkań komunalnych w Strzegomiu

0

Trwa budowa zespołu budynków komunalnych – jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej na ul. Konopnickiej w Strzegomiu. Finał planowany jest na przełom 2022/2023r.

Wewnątrz budynków trwają prace wykończeniowe. W wielu mieszkaniach są już wykonane tynki, posadzki oraz układane płytki w łazienkach, a na ścianach szczytowych „szeregówek” widać już kolorystykę elewacji. Zmienia się także otoczenie.

Bardzo widoczne w powstającym krajobrazie są stalowe konstrukcje schodów, które stanowić będą odrębne wejścia do mieszkań zlokalizowanych na piętrach budynków. Pomiędzy budynkami wykonywane są też drogi wewnętrzne z kostki betonowej.

W ramach projektu powstanie 79 mieszkań wchodzących w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną też lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. Zagospodarowany zostanie również  teren wokół budynków i powstaną miejsca parkingowymi oraz niewielki plac zabaw.

Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansował inwestycje kwota ok. 10 mln złotych ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali mieszkalnych.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułPijany rowerzysta ukarany słonym mandatem
Następny artykułW gminie Świdnica powstaną górskie trasy rowerowe