Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Suchą nogą i bezpiecznie. Nowy chodnik w Pszennie gotowy przed czasem, ale...

Suchą nogą i bezpiecznie. Nowy chodnik w Pszennie gotowy przed czasem, ale kolejka potrzeb wciąż długa [FOTO]

0

Rodzice dzieci z oddanego do użytku w ubiegłym roku pierwszego gminnego żłobka w Pszennie nie muszą już bać się o bezpieczeństwo w pieszej wędrówce do placówki. Gmina i powiat połączyły siły, a wykonawca wywiązał się z zadania przed terminem i do budynku z centrum wsi można dojść wygodnym chodnikiem. Mieszkańcy gminy Świdnica wskazują jednak kolejne potrzeby.

– Wcześniej niż pierwotnie zakładano zakończyła się budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2941 w Pszennie. Inwestycja za blisko 472 tys. zł realizowana była przez powiat świdnicki przy współfinansowaniu samorządu gminy Świdnica na poziomie 450 tys. zł – informuje Urząd Gminy w mediach społecznościowych. Chodnik ma 400 metrów, rozpoczyna się na wysokości przychodni zdrowia, a kończy przy żłobku. Wyłoniona w przetargu firma Wit-Bruk. Paweł Witkowski. Roboty Ziemne. prace rozpoczęła w lipcu. Zgodnie z umową chodnik miał zostać oddany do użytku w drugiej połowie października. Wykonawcy wystarczyło znacznie mniej czasu.

Gmina wspólnie z powiatem co roku buduje chodniki przy drogach powiatowych, ale lista wciąż jest długa. Na realizację bezpiecznego rozwiązania dla pieszych czekają mieszkańcy Witoszowa Dolnego, wskazując na obszar niedaleko sklepu. Przydałby się remont drogi we wsi Zawiszów od podwórza nr 2 (dawny folwark) do wyjazdu na ulicę Ząbka. Beton na moście na Jabłońcu wykruszył się, są dziury. W parku za nim do dziś są średniowieczne kocie łby, a od skrzyżowania nieszczęsny gruby i ostry tłuczeń, po którym nie da się chodzić, a którym uszczęśliwiła nas gmina – pisze mieszkaniec wsi Zawiszów w komentarzu do informacji gminy o zakończonej inwestycji w Pszennie.

Okazją do przekazania swoich potrzeb będą prace nad budżetem gminy na 2023 rok, pomysły warto zgłaszać swoim radnym. Natomiast już od 20 września rusza cykl spotkań w sołectwach, dotyczący środków z funduszu sołeckiego. Harmonogram znajduje się na stronie Urzędu Gminy Świdnica.

/red./
Zdjęcia UG Świdnica

Poprzedni artykułGmina Świdnica. Przyjdź na zebranie i zdecyduj o przyszłorocznym budżecie swojego sołectwa
Następny artykułDwie kamienice odzyskują blask. W tym roku w Świdnicy tylko dofinansowania unijne [FOTO]