Strona główna 112 Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista miał na liczniku 124 km/h

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista miał na liczniku 124 km/h

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w ciągu ostatniego weekendu kolejnych kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. – Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani grzywną w drodze mandatu, a ich konto zasiliło 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy – przypominają mundurowi.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali czterech kierujących w wieku 21, 24, 30, 55 lat oraz 43-letnią kierującą którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

2 września tuż przed godziną 12.00 na terenie Świdnicy, 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Opel na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 102m/h. 15 minut później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki Porsche na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 105 km/h. Tego samego dnia około godziny 21.40 na terenie gminy Świdnica, w miejscowości Nowy Jaworów, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki BMW na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h – wylicza Ząbek.

3 września w ręce mundurowych wpadło kolejnych dwóch kierowców, którzy nie respektowali ograniczeń prędkości. Około godziny 12.15 na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. W miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h. Pół godziny później również na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali 43-letnią kierującą pojazdem marki Ford, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kobieta pędziła z prędkością 102 km/h – dodaje rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułAltana pnie się w górę. Trwa odtwarzanie magicznego zakątka Parku Młodzieżowego [FOTO/VIDEO]
Następny artykułObchody 370-lecia Kościoła Pokoju rozpoczęte. Zaprezentowano jubileuszową monetę [FOTO]