Strona główna 0_Slider „Rodzina zastępcza – miłość nie do zastąpienia”. Bieg i piknik w Parku Centralnym...

„Rodzina zastępcza – miłość nie do zastąpienia”. Bieg i piknik w Parku Centralnym [FOTO/VIDEO]

0

Poprzez takie akcje chcemy zachęcić wszystkich, którzy kochają dzieci i mają ku temu predyspozycje, żeby zostali rodzinami zastępczymi – mówiła Alicja Synowska z zarządu powiatu świdnickiego podczas pikniku zorganizowanego w Parku Centralnym, którego punktem kulminacyjnym był I Bieg po Rodzinę Zastępczą.

Do udziału w pierwszej edycji wydarzenia zaprosiły Powiat Świdnicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Profesjonaliści z Sercem zajmujący się promocją rodzicielstwa zastępczego. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie ze Świdnicką Grupą Biegową oraz Powiatowym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, przy udziale partnerów: Miasta Świdnica, Wagonów Świdnickich, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, Świdnicy i Strzegomiu. – Jest to impreza, która związana jest z promocją rodzicielstwa zastępczego, co jest niezwykle istotne w naszych działaniach – podkreślała Beata Galewska, dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

Impreza miała charakter pikniku, którego głównym punktem był I Bieg po Rodzinę Zastępczą – w tym roku odbywający się pod hasłem „Rodzina zastępcza – miłość nie do zastąpienia”. Na linii startu razem z profesjonalnymi biegaczami ustawiły się rodziny zastępcze, a także wszyscy chętni. Wyznaczoną trasę można było pokonać biegiem lub też maszem. Jak podkreślali organizatorzy, najważniejsze by bieg ukończyć i mieć z tego frajdę. Na uczestników wydarzenia czekały też inne atrakcje. Najmłodsi mogli dać się pomalować i wziąć udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach.

I Bieg po Rodzinę Zastępczą jest wspaniałą inicjatywą. Rodzicielstwo zastępcze to piękna rzecz. Poprzez takie akcje chcemy zachęcić wszystkich, którzy kochają dzieci i mają ku temu predyspozycje, żeby zostali rodzinami zastępczymi – zwracała uwagę Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego. Wtórował jej wiceprezydent Świdnicy. – Jest to problem ogólnopolski, ponieważ brakuje takich rodzin. Zapraszamy serdeczne do tego, żeby wejść na stronę PCPR, poczytać i poznać zasady, które są dość proste i przyjazne. W tej imprezie chodzi przede wszystkim o to, żeby zachęcić Państwa do zapoznania się z tą tematyką – mówił Szymon Chojnowski.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułUczcili ofiary II wojny światowej. Uroczystość na terenie Muzeum Gross-Rosen [FOTO]
Następny artykułŚwięto kolarstwa w Świdnicy i okolicy! [FOTO]