Strona główna 0_Slider Przejazd kolejowy na Komunardów zamknięty. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Przejazd kolejowy na Komunardów zamknięty. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

0

W sobotę spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ma przystąpić do prac torowych na przejeździe kolejowym na ulicy Komunardów. Nad ranem przejazd został zamknięty dla ruchu samochodowego. Zmotoryzowani kierowani są na objazdy, piesi mogą korzystać jedynie z przejścia podziemnego, inaczej kursują też trzy miejskie linie autobusowe. Według zapowiedzi PKP PLK, roboty na przejeździe mają zostać zakończone w niedzielę.

Dla zapewnienia bezpiecznych i sprawnych przejazdów pociągów Polskie Linie Kolejowe planują prace związane z regulacją torów na przejeździe kolejowo-drogowym w ul. Komunardów w Świdnicy. Prace zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy – utrzymana zostanie możliwość przejazdu pociągów. Dostępne pozostanie przejście dla pieszych. Zakres prac, w uzgodnieniu z zarządcą drogi, będzie wymagać natomiast tymczasowej organizacji ruchu dla kierowców – tłumaczył wcześniej Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rozpoczęcie prac na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Komunardów w Świdnicy planowane jest w sobotę (24 września), natomiast zakończenie w niedzielę (25 września) w godzinach porannych – informuje teraz Śledziński. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na tymczasowym oznakowaniu, utrudnienia w ruchu mogą występować do poniedziałku, 26 września.

W związku z pracami przejazd na Komunardów został zamknięty dla ruchu samochodowego, a także dla pieszych, którym pozostało korzystanie z przejścia podziemnego. Wobec zamknięcia przejazdu konieczne było wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Urząd Miejski w Świdnicy poinformował o zmodyfikowaniu tras trzech linii autobusowych w dniach 24-26 września:

Linia kierunek Przystanki wyłączone Nowa trasa przejazdu
1

7

30

Plac Grunwaldzki Stefana Żeromskiego Of. Oświęcimskich, Spacerowa, Kolejowa, Pl. Grunwaldzki (dla linii nr 1 zmiana przystanku Pl. Grunwaldzki 9-10; nr słupka przystankowego 101-04)
1

7

30

Osiedle Młodych Muzealna Plac Grunwaldzki, Wałbrzyska, Kolejowa, Of. Oświęcimskich

/mn/

Poprzedni artykułPożegnali znakomitą polonistkę II LO w Świdnicy, Stefanię Sarnicką
Następny artykułZabytkowe auta opanowały Świdnicę. Rajd Księstwa Świdnicko-Jaworskiego wystartował! [FOTO/VIDEO]