Strona główna Wydarzenia Pomagają tysiącom ludzi w Polsce. Wolontariusze do akcji Szlachetna Paczka poszukiwani

Pomagają tysiącom ludzi w Polsce. Wolontariusze do akcji Szlachetna Paczka poszukiwani

0

Trwa rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. Aby mądra pomoc mogła trafić do rodzin w trudnej sytuacji materialnej i dzieci, które nie wierzą w siebie, potrzeba wolontariuszy – w każdym województwie. Jak się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

– Lubię pomagać ludziom. Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się 3 lata temu. Od tego czasu jestem liderem i wolontariuszem. To była spontaniczna i szybka decyzja – mówi Dariusz. – Paczka nauczyła mnie tego, że nawet jeżeli nie masz czasu, to go masz!

– Da się łączyć wolontariat z pracą zawodową, pasjami, związkami, spotkaniami z przyjaciółmi – dodaje Justyna, wolontariuszka Akademii Przyszłości. – To, co robimy, jest ogromną wartością. Jesteśmy w stanie realnie zmieniać życie innych osób.

Do wyboru jedna z dwóch ról

W wolontariat Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości można zaangażować się na dwa sposoby. – Chcesz zarządzać pracą zespołu i czuwać nad przebiegiem programu w swojej okolicy? Zgłoś się na lidera zespołu wolontariuszy w Paczce lub Akademii. Liderzy i Liderki koordynują działania innych wolontariuszy i dzięki temu umożliwiają niesienie mądrej pomocy. Wolisz wspierać najbardziej potrzebujących podczas bezpośrednich spotkań? Wybierz rolę wolontariusza. W Szlachetnej Paczce wolontariusz odwiedza rodziny w trudnej sytuacji materialnej, poznaje ich historie i przekazuje gotowe paczki. W Akademii Przyszłości wolontariusz spotyka się na indywidualnych zajęciach z wybranym dzieckiem i towarzyszy mu w budowaniu poczucia własnej wartości. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, przez cały rok szkolny – informują organizatorzy.

Od kilku lat w akcję Szlachetna Paczka włączają się także mieszkańcy powiatu świdnickiego. Sztaby działają w Świdnicy, Świebodzicach i Strzegomiu.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Paczki przygotowywane są wg potrzeb zgłoszonych przez rodziny lub osoby samotne, a w ich przygotowanie angażują się grupy znajomych, firmy. Listy potrzebujących są publikowane w listopadzie.

Ideą Szlachetnej Paczki nie jest jednorazowa pomoc, ale otoczenie rodziny długoterminowym wsparciem tak, by mogły wyjść na prostą.

/opr. red./

Poprzedni artykułOd soboty wyższe kary dla sprawców wykroczeń drogowych, „recydywiści” zapłacą podwójnie
Następny artykułZderzenie na osiedlu Zawiszów