Strona główna Artykuł sponsorowany Podnośniki koszowe na samochodach – gdzie się przydadzą?

Podnośniki koszowe na samochodach – gdzie się przydadzą?

0

Podnośniki koszowe na samochodach to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy muszą wykonać prace budowlane, remontowe lub konserwacyjne na dużych wysokościach, a realizacja tych zadań wymaga przemieszczania się w miejsca o różnej lokalizacji. Czym charakteryzują się takie wysięgniki koszowe i gdzie znajdują zastosowanie?

Czym charakteryzują się podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe na samochodach różnią się od zwykłych podnośników koszowych tym, że są zamontowane na pojazdach, które umożliwiają swobodny transport maszyny w dowolne miejsce. Tego typu zwyżka koszowa pozwala wynosić pracowników na duże wysokości, a solidny kosz gwarantuje bezpieczeństwo osób przebywających na platformie.

Cechą charakterystyczną maszyny jest mechanizm pozwalający na wynoszenie platformy. W zależności od wybranego modelu wysokość robocza wynosi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów. Istotne jest również zastosowanie członów teleskopowych i przegubowych umożliwiających wykonywanie manewrów takich jak podnoszenie i opadanie ramienia, obrót wysięgnika, a także transport platformy na wybraną odległość. Obracające się ramię oraz kosz to doskonałe rozwiązanie sprawdzające się podczas prowadzenia prac w miejscach, do których dostęp jest utrudniony.

Solidna konstrukcja wykonana z wytrzymałych materiałów zapewnia bezpieczeństwo oraz stabilność mechanizmu. Aby nie narażać jej na utratę stateczności, należy ściśle trzymać się informacji wskazanych w specyfikacji przez producenta – przede wszystkim tych dotyczących udźwigu, czyli maksymalnego obciążenia kosza, którego nie należy przekraczać.

Podnośniki koszowe na samochodach – gdzie się sprawdzą?

Podnośniki koszowe na samochodach są powszechnie stosowane w branży budowlanej do prowadzenia prac na wysokościach. Rozwiązanie to jest często wybierane przez firmy działające w różnych lokalizacjach – wysięgnik koszowy może zostać przetransportowany pojazdem w dowolne miejsce. Zwyżki koszowe wykorzystuje się podczas montażu i napraw instalacji elektrycznych czy też w budowie różnego rodzaju konstrukcji. Na rynku znajdziemy wielu dostawców zajmujących się sprzedażą lub wynajmem wysięgników. Ofertę jednego z nich można znaleźć na stronie rothlehner.pl. Chętnie wybieraną opcją jest też wynajem maszyny wraz z obsługą operatorską, co eliminuje konieczność poszukiwania specjalistów kierujących podnośnikiem. Sprawdza się to w przypadkach, kiedy potrzebny jest jedynie sporadyczny dostęp do zwyżki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWieczorne granie w piłkę nożną
Następny artykułTysiące ton odpadów niedaleko osiedla mieszkalnego. Kolejna próba sprzedania działki z nielegalnym wysypiskiem zakończona fiaskiem