Strona główna 0_Slider Pobiegnij i promuj rodziny zastępcze! Zawody i piknik już w niedzielę

Pobiegnij i promuj rodziny zastępcze! Zawody i piknik już w niedzielę

0

Powiat Świdnicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Profesjonaliści z Sercem zajmujący się promocją rodzicielstwa zastępczego zapraszają do udziału w pierwszej edycji biegu po rodzinę zastępczą. Impreza już w niedzielę, 4 września. Zbiórka o 12.00 w Parku Centralnym w Świdnicy.

Zdjęcie udostępnione przez PCPR

To będzie wyjątkowy bieg, na linii startu razem z profesjonalnymi biegaczami ustawią się nasze rodziny zastępcze. Będzie można biec albo całą trasą po prostu przejść, ważne by bieg ukończyć i mieć z tego frajdę – zachęcają organizatorzy.

Impreza będzie miała charakter pikniku, którego punktem kulminacyjnym będzie właśnie 1 Bieg po Rodzinę Zastępczą – w tym roku zorganizowany pod hasłem – „Rodzina zastępcza miłość nie do zastąpienia”. Na uczestników czekać będą też inne atrakcje. Najmłodsi będą mogli dać się pomalować i wziąć udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach. Będzie też coś extra dla łasuchów. A wszystko po to, by mieszkańców oswajać z tematem rodzicielstwa zastępczego i uświadamiać jak jest ono potrzebne. Na ciepły i kochający dom czeka w powiecie świdnickim wciąż zbyt wiele dzieci.

Przyjdź i poznaj nasze niezwykłe rodziny i ich ciekawe historie, być może któraś z nich Cię zainspiruje. Start imprezy o 12.00, od 11.00 prowadzone będą zapisy na bieg! – zapraszają organizatorzy.

Partnerami biegu są Świdnicka Grupa Biegowa, Miasto Świdnica i Ludowe Zespoły Sportowe, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła Swidnica24.pl.

Poprzedni artykułPowrót do brzmień z lat 90. Dziś koncert zespołów Wczasy i Bluefaces
Następny artykułRuszyły zapisy na świdnicki rajd rowerowy