Strona główna 0_Slider Planujesz wymianę pieca lub docieplenie domu? Wkrótce spotkania dotyczące programu „Czyste Powietrze”

Planujesz wymianę pieca lub docieplenie domu? Wkrótce spotkania dotyczące programu „Czyste Powietrze”

0

Właściciele lub współwłaściciele budynków jednorodzinnych, którzy są zainteresowani uzyskaniem dofinansowania na wymianę ogrzewania, mikroinstalację fotowoltaiczną, a także inne działania termomodernizacyjne w swoim domu, zachęcani są do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących programu „Czyste Powietrze”.

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków. Dofinansowanie przyznawane jest do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz termomodernizację budynków. Skierowany jest on do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

W Świdnicy najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek, 27 września o godzinie 16.00, w Urzędzie Miejskim w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w sali 104 (I piętro). W spotkaniu uczestniczyć będzie doradca energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który omówi szczegóły programu, zasady przyznawania dofinansowania oraz odpowie na wszelkie pytania uczestników. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłaszanie się do poniedziałku, 26 września na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie 74 856 29 92.

Drugie spotkanie informacyjne w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” zorganizowane zostanie 27 września o godzinie 18.00 w świetlicy w Bystrzycy Górnej. Przedstawiciele Urzędu Gminy Świdnica szczególnie zachęcają do udziału mieszkańców Bystrzycy Górnej, Lubachowa oraz Modliszowa – Złoty Las.

Z kolei w czwartek, 29 września odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych programem mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00 w sali Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Powstańców 3. W Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej działa też punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”, w którym można uzyskać szczegółowe informacje dla mieszkańców. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00 (nr tel. 74 848 93 10 oraz 74 848 92 30).

Podczas spotkań informacyjnych przedstawione zostaną: główne założenia programu „Czyste Powietrze”, rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, sposób składania wniosków, zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Więcej szczegółowych informacji o programie „Czyste Powietrze” na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

/UM Świdnica, UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułElektroniczny obieg faktur
Następny artykułNajnowsze dane o COVID-19