Strona główna Artykuł sponsorowany Jak dobrać router do światłowodowego Internetu w Świdnicy?

Jak dobrać router do światłowodowego Internetu w Świdnicy?

0
Internet światłowodowy to najlepsze rozwiązanie dla domu i firmy. Pod względem stosunku prędkości do ceny nie ma sobie równych, gdyż już za kilkadziesiąt złotych można zostać użytkownikiem niemal gigabitowego łącza. W domu i małej firmie taka prędkość z nawiązką zaspakaja wszelkie potrzeby. Jednak, aby w praktyce skorzystać z możliwości szerokopasmowego łącza należy wyposażyć się w odpowiedni router.

Aby na komputerze zobaczyć transfery, które obiecuje ulotka szybkiego łącza światłowodowego, router internetowy https://fritzbox.com.pl/ musi charakteryzować się odpowiednią mocą obliczeniową, gdyż przy prędkościach rzędu jednego gigabita, ilości danych, które urządzenie musi przetworzyć są ogromne.

Przy wyborze routera dla naszego światłowodowego łącza https://fritzbox.com.pl/Jaki-router-wybrac-do-internetu-swiatlowodowego-Sprawdz-3-propozycje-blog-pol-1555660395.html należy przede wszystkim zwrócić uwagę, na to, jakie interfejsy posiada – zarówno od strony sieci rozległej, jak i lokalnej. Jeśli prędkość Internetu osiąga gigabity, zintegrowany z urządzeniem switch ethernetowy musi także charakteryzować się odpowiednimi prędkościami (minimum 1 Gbit/s, czyli 1000Base-T).

Dziś nie wyobrażamy sobie funkcjonowania sieci bez Wi-Fi, a to w kontekście gigabitowych łączy stawia przed interfejsem bezprzewodowym routera nie lada wyzwanie. Aby słabe Wi-Fi nie stało się wąskim gardłem systemu, trzeba koniecznie zakupić router wspierający Wi-Fi 5 (IEEE 802.11ac), a najlepiej Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax), dzięki którym przepustowość sieci radiowej dorównuje prędkościom osiąganym w sieciach kablowych (2400 Mbit/s).

Szybki interfejs radiowy może jednak nie wystarczać do uzyskania satysfakcjonujących efektów, gdyż na jakość łączności radiowej w paśmie 2,4 – 5 GHz może mieć wpływ szereg czynników, jak architektura pomieszczeń, rodzaj materiałów budowlanych i przede wszystkim obecność innych sieci bezprzewodowych. W razie problemów z zasięgiem należy użyć routera i wzmacniaczy https://fritzbox.com.pl/pol_m_Routery_Routery-Mesh-WiFi-219.html WiFi, które rozmieszczamy w naszym domu, czy biurze. Warto przy tym wyposażyć się w urządzenia wspierające technologię Mesh. Dzięki niej, poszczególne elementy sieci bezprzewodowej autonomicznie i inteligentnie zadbają o to, by każdy komputer, laptop, czy telefon był połączony z routerem lub wzmacniaczem, oferującym najlepszy transfer w optymalnej częstotliwości.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZabezpieczenie przeciwpowodziowe gminy Marcinowice. Będzie spotkanie z Wodami Polskimi
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń