Strona główna 0_Slider Fantastyczna, biało-zielona niedziela!

Fantastyczna, biało-zielona niedziela! [FOTO]

0

Znakomicie spisali się juniorzy starsi i juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica występujący na co dzień na boiskach lig wojewódzkich. Nasi młodzi piłkarze zanotowali w niedzielę, 4 września na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji komplet punktów. Biało-zieloni nie byli gościnni, pokonując zarówno ekipę Parasola Wrocław, jak i Orła Ząbkowice Śląskie.

Juniorzy starsi dowodzeni przez trenera Jakuba Rosiaka spisują się świetnie w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Świdniczanie wyeliminowali już dwie drużyny z klasy okręgowej seniorów – Grom Witków (3:2) i Polonię Bystrzyca Kłodzka (2:0), ale mimo to, mieli sobie i wszystkim kibicom coś do udowodnienia. Przed tygodniem w pierwszym meczu o punkty wróciliśmy z Bolesławca tylko z jednym „oczkiem”, remisując 2:2 i grając około godzinę czasu w osłabieniu. Teraz chcieliśmy już sięgnąć po pełną pulę i ta sztuka się udała, choć nie ustrzegliśmy się błędów i nerwówki…

W spotkanie rozgrywane na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lepiej weszli miejscowi, którzy chcieli grać piłką i częściej gościli na połowie przeciwnika. Niestety nie byliśmy w stanie „zawiązać” kończącej akcji, lub na przeszkodzie stawała skuteczność. W 20. minucie na prowadzenie niestety dla gospodarzy wyszli rywale. Po zagraniu ręką we własnym polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr i po chwili Parasol Wrocław prowadził 1:0. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Po błędzie defensywy gości przejęliśmy futbolówkę, a do sieci skierował ją Szymon Wysoczański. Po zmianie stron przewaga biało-zielonych robiła się coraz bardziej wyraźna, a w końcówce meczu nawet przygniatająca. Pomimo tego futbolówka nie chciał przekroczyć linii bramkowej. Kilkakrotnie świetnie interweniował bramkarz wrocławian, ale trzeba przyznać, że spora liczba strzałów oddawana była wprost w golkipera Parasola, co mocno nie utrudniało mu zadania. Minuty biegły nieubłaganie, a czasu na odwrócenie losów rywalizacji było coraz mniej. W końcu nadeszła 89. minuta spotkania. W polu karnym znakomicie odnalazł się wprowadzony w drugiej połowie Oliwier Kruczek i zachowując zimną krew strzelił na 2:1, dając zwycięstwo IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Choć trzy punkty zapewniliśmy sobie dopiero w samej końcówki, to po prostu grzechem byłoby stwierdzić, że wygrana nie była tego dnia zasłużona.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Parasol Wrocław 2:1 (1:1)

Skład: Telicki, Staroń, Oboza (46′ Ilski), Duda, Czochara, Ratajczak, Metelica (65′ Malawski), Wysoczański (60′ Michta), Migas (89′ Kaźmierczak), Busch (72′ Kruczek), Okarmus (46′ Markowski).

Po meczu juniorów starszych przyszedł czas na starcie juniorów młodszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Tomasza Oleksego po ubiegłotygodniowym, efektownym triumfie na wyjeździe nad Lotnikiem Jeżów Sudecki (4:0), chcieli pójść za ciosem i wygrać również na własnym terenie. Biało-zieloni na boisku bocznym OSiR-u Świdnica podejmowali zespół Orła Ząbkowice Śląskie. Swój plan postanowili wdrożyć w życie dość szybko. Najpierw świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Hubert Pawlik, a następnie padł gol samobójczy i do przerwy było 2:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron nasi zawodnicy mieli kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia rezultatu meczu, ale szwankowało wykończenie naszych akcji. Jakby tego było mało po stałym fragmencie gry skapitulował Michał Janowicz i przeciwnicy złapali kontakt. Jeszcze bardziej zmotywowani świdniczanie podkręcili tempo i całkowicie zdominowali ostatni fragment tego pojedynku. Po trafieniach Jakuba Safiana, Jakuba Staszczyka i Aleksandra Jarosza skończyło się wynikiem 5:1 na korzyść IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:1 (2:0)

Skład: Janas (46′ Janowicz), Cybruch, Sośnicki, Nowak, Zaczyński, Pawlik (74′ Malinowski), Zawiła, Malawski (58′ Kulpiński), Dudzic (67′ Staszczyk), Błasz (46′ Safian), Lipiński (58′ Jarosz).

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/