Strona główna 0_Slider Drastyczny wzrost cen pogrzebał plany odnowienia galeryjnego budynku na Siostrzanej

Drastyczny wzrost cen pogrzebał plany odnowienia galeryjnego budynku na Siostrzanej

0

Spółdzielnia Mieszkaniowa zrezygnowała z odnowienia charakterystycznego, galeryjnego budynku przy ulicy Siostrzanej. Plan przepadł, mimo że udało się pozyskać niemałe dofinansowanie ze środków unijnych.

Przed rokiem wnioski ze Świdnicy, które znajdowały się na liście rezerwowej dofinansowań na remonty, dostały zielone światło. I tak z dotacji skorzystały już wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Komunardów 6-6a oraz Jagiellońskiej 16. Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy na remont i modernizację części mieszkalnej budynku galeryjnego przy ul. Siostrzanej 1-25 i 7a przyznano dofinansowanie w wysokości prawie 478 tys. złotych, przy całkowitym koszcie zadania 796 113,32 zł. Ta niebagatelna kwota okazała się jednak niewystarczająca.

– W odpowiedzi na zapytanie dot. realizacji remontu budynku galeryjnego przy ul. Siostrzanej 1-25, 7A w Świdnicy z udziałem środków unijnych z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia na zakres prac remontowych objętych umową o dofinansowanie, złożone zostały oferty cenowe znacznie przekraczające budżet przeznaczony na sfinansowanie zadania – informuje Marta Szokało ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy. – Spółdzielnia Mieszkaniowa dokonała wszelkich starań w kierunku realizacji projektu, jednak z uwagi na drastyczny wzrost cen na rynku robót budowlanych, nie ma możliwości jego sfinansowania, tym samym wywiązania się z zobowiązań zawartych w umowie o dofinansowanie. Z uwagi na powyższe remont w/w budynku odbywać się będzie etapowo, w miarę posiadanych środków finansowych na funduszu remontowym.

/asz/
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBiało-zieloni zagrają z „Galaktycznymi” [BĘDZIE RELACJA LIVE]
Następny artykułKiedy ruszy wypłata dodatku węglowego dla mieszkańców Świdnicy?