Strona główna 0_Slider Biegiem wokół Rynku, a następnie szczyt Wieży Ratuszowej

Biegiem wokół Rynku, a następnie szczyt Wieży Ratuszowej [FOTO/WYNIKI]

0

Bardzo dobra frekwencja towarzyszyła już dziewiątej edycji Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową. W niedzielę 11 września w samo południe do rywalizacji przystąpiło w sumie 87 śmiałków – 57 mężczyzn i 30 kobiet.

Na uczestników czekała tradycyjnie pętla wokół Rynku, a następnie 222 schody prowadzące na taras widokowy Wieży Ratuszowej. Udział w zawodach był bezpłatny, a zapisy zaczęły się już od godz. 10.00. Dla zawodników i zawodniczek przewidziano pamiątkowy medal, a dla zwycięzców czekały z kolei atrakcyjne nagrody. Ostatecznie w kategorii pań najlepsza okazała się Anna Pęczar, która uzyskała czas 02:34,771 sek. Niespełna 9 sekund straciła do niej Martyna Budzyń, a trzecia finiszowała Karolina Potoniec (02:46,304 sek.). W klasyfikacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ślepokura, który był niezwykle bliski „złamania” bariery dwóch minut. Triumfator na taras widokowy Wieży Ratuszowej dotarł w czasie 02:00,246 sek. Drugą lokatę wywalczył Bartłomiej Wojsław (02:03,131), a trzecia pozycja była dziełem Michała Gruszczyńskiego (02:05,212).

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułMiał stanąć w zupełnie innym miejscu. Kościół Pokoju wciąż kryje niespodzianki. Dzisiaj kończą się obchody 370-lecia [FOTO]