Strona główna 0_Slider Będzie tymczasowe zamknięcie przejazdu kolejowego na Komunardów. Szykują się utrudnienia dla kierowców

Będzie tymczasowe zamknięcie przejazdu kolejowego na Komunardów. Szykują się utrudnienia dla kierowców

0

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada realizację prac torowych na przejeździe kolejowym na ulicy Komunardów. Będą one wiązały się z koniecznością wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu i objazdów dla kierowców. – Mieszkańcy i samorząd z wyprzedzeniem zostaną poinformowani o dokładnym terminie realizacji prac – informuje przedstawiciel kolejowej spółki.

Dla zapewnienia bezpiecznych i sprawnych przejazdów pociągów Polskie Linie Kolejowe planują prace związane z regulacją torów na przejeździe kolejowo-drogowym w ul. Komunardów w Świdnicy. Prace zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy – utrzymana zostanie możliwość przejazdu pociągów. Dostępne pozostanie przejście dla pieszych. Zakres prac, w uzgodnieniu z zarządcą drogi, będzie wymagać natomiast tymczasowej organizacji ruchu dla kierowców. Przygotowane zostanie czytelne oznakowanie w rejonie przejazdu – tłumaczy Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Realizacja robót torowych wstępnie planowana jest między 24 a 26 września, o czym informują tablice zamontowane przed przejazdem kolejowym. – Aby maksymalnie zminimalizować zmiany, realizacja prac planowana jest w ciągu jednej nocy. Mieszkańcy i samorząd z wyprzedzeniem zostaną poinformowani o dokładnym terminie realizacji prac – zapowiada Śledziński.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSport bez barier. Niepełnosprawni walczyli na siatkarskim parkiecie! [FOTO]
Następny artykułPolicjanci z całej Europy łączą siły. Więcej kontroli na drogach