Strona główna 0_Slider Znamy nowych mistrzów Europy!

Znamy nowych mistrzów Europy!

0

W drużynowym finale Mistrzostw Europy kuców w skokach przez przeszkody rozgrywanym w Morawie koło Strzegomia nie zabrakło sportowych emocji na najwyższym poziomie. Złoto wywalczyli Irlandczycy, srebro Francuzi, a brąz Holendrzy.

Parkur zaprojektowany przez gospodarza toru – Szymona Taranta okazał się selektywny, a najmłodsi zaprezentowali wysoką formę. Doskonale spisali się dziś Irlandczycy pod wodzą szefa ekipy Garego Marshalla. Jako jedyni ukończyli oba nawroty z zerowym wynikiem i stanęli na najwyższym stopniu podium. – To świetny dzień. Zawodnicy znacznie ułatwili mi pracę, ponieważ znają się od lat, razem dorastali, także wybór tej ekipy był prosty, dobrze razem współgrają. To fantastyczne uczucie, kiedy wszyscy są razem i wspierają się nawzajem, zarówno zawodnicy, jak i rodzice i członkowie ekip. W tym roku tak właśnie było – powiedział szef irlandzkiej ekipy Gary Marshall.

Irlandczycy startowali w składzie: Coen Williams i Saxton Freedam (0/0), Paddy Reape i Valma de Fougnard (4/8), James Brennan i MHS Glow (0/0), James Derwin i Rincoola Babog (0/0) oraz Eoin Brennan i Glor Tire Cruise. – To był dobrze zaprojektowany parkur, wymagający, ale na odpowiednim poziomie i jesteśmy zachwyceni z wygranej – skomentował James Derwin, startujący w ekipie jako ostatni.

Na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci Francji z łącznym rezultatem 4 punktów karnych: Emma Gay Le Breton i Bad Boy du Beau Mont (0/0), Lou Ann Beraud i Ungaro Of Qofanny (4/0), Jack Conlon Gateau i Samba van de Groenheuvel (16/16), Nohlan Vallat i Daenerys D’Hurl’Vent (0/0) oraz piąta w ekipie Arwen Le Saux i All Best du Rond PRE. Klasyfikację top 3 zamknęli Holendrzy: Yfke Priem i Zafarano VH Gehucht Z (4/0), Ava Eden Van Grunsven i Special Lady (0/12), Jersey Kuijpers i Lafaletta (8/0), Siebe Leemans i Noriego VD Riloo (8/0) oraz Bethany Vos i Still Got Me. Ich wynik to 12 punktów karnych.

WKKW
W piątek zakończono próbę ujeżdżenia, pierwszy test jeździeckiego triatlonu, jak potocznie określa się konkurencję Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Z wynikiem 86,8 pkt. prowadzi Francja, druga lokata należy do Niemiec – 87,6 pkt., a trzecia do Wielkiej Brytanii – 91,6 pkt. W konkursie rywalizuje 8 ekip narodowych.

Liderką klasyfikacji indywidualnej jest broniąca tytułu Francuzka Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon – 25,6 pkt., przed koleżanką z ekipy Zoe Ballot na Voltair De Lalande – 26,1 oraz Niemką Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We – 27,0 pkt.

W sobotę zawodnicy rywalizować będą podczas próby terenowej, a w niedzielę w próbie skoków przez przeszkody.

Medaliści Mistrzostw Europy Kuców w skokach przez przeszkody w konkursie drużynowym:

1. Irlandia – 0
Coen Williams, SAXTON FREEDAM
Paddy Reape, VALMA DE FOUGNARD
James Brennan, MHS GLOW
James Derwin, RINCOOLA BABOG
Eoin Brennan, GLOR TIRE CRUISE

2. Francja – 4
Emma Gay Le Breton, BAD BOY DU BEAU MONT
Lou Ann Beraud, UNGARO OF QOFANNY
Jack Conlon Gateau, SAMBA VAN DE GROENHEUVEL
Nohlan Vallat, DAENERYS D’HURL’VENT
Arwen Le Saux, ALL BEST DU ROND PRE

3. Holandia – 12
Yfke Priem, ZAFARANO VH GEHUCHT Z
Ava Eden Van Grunsven, SPECIAL LADY
Jersey Kuijpers, LAFALETTA
Siebe Leemans, NORIEGO VD RILOO
Bethany Vos, STILL GOT ME

/SHT/

Poprzedni artykułW sobotę próba generalna przed startem ligi
Następny artykułKierował pod wpływem narkotyków, teraz stanie przed sądem