Strona główna 0_Slider Ze skradzioną biżuterią uciekał ulicami Świdnicy. Wpadł wprost w ręce policjantów drogówki

Ze skradzioną biżuterią uciekał ulicami Świdnicy. Wpadł wprost w ręce policjantów drogówki

0

Na piechotę ze skradzioną biżuterią usiłował uciec 41-letni mieszkaniec Świdnicy. Pościg właściciela cennych przedmiotów za złodziejem zauważyli policjanci świdnickiej drogówki i ruszyli na pomoc.

– Mundurowi z Ruchu Drogowego podczas patrolu miasta zauważyli na jednej z ulic biegnącego mężczyznę, a za nim drugiego, który krzyczał „stój, zatrzymaj się”. Z uwagi na dynamiczną sytuację policjanci natychmiast dołączyli do pościgu, który szybko zakończyli zatrzymaniem uciekającego mężczyzny. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Świdnicy. Jak ustalili policjanci, kilka minut wcześniej wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta i „rozglądając się po lokalu” dokonał kradzieży kilku sztuk własnoręcznie robionej biżuterii, po czym wybiegł ze sklepu nie płacąc za towar – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Biżuterię wartą 3 tysiące złotych zwrócono właścicielowi, a 41-late został osadzony w policyjnym areszcie. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/opr. red./
fot. KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułMieszkańcy alarmują w sprawie zalewu Witoszówka. Ponownie ubyło wody [FOTO]
Następny artykułZderzenie na łączniku [FOTO]