Strona główna 0_Slider Zbliża się ósma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

Zbliża się ósma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

0

Po raz kolejny światowej sławy muzycy oraz obiecujące talenty muzyki klasycznej pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner spotkają się na wspólnie muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Owoce swojej współpracy Seniorzy i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas koncertów odbywających się na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdroju, Jaworze i Grodziszczu.

Krzyżowa-Music to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej dla przyszłych pokoleń. Organizowany jest co roku w Krzyżowej, w miejscu które jak żadne inne symbolizuje chęć spokojnej integracji Europy, wymiany i kultury. Co roku latem odbywają się tu mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W tym roku, gdy pokojowa Europa jest bardziej zagrożona niż kiedykolwiek, festiwal koncentruje się na ważnej części tej siły: muzyce i kulturze – mówią organizatorzy wydarzenia.

W Krzyżowej muzycy poznają europejską ideę, z której się narodziła i która inspiruje ich muzycznie i przez pokolenia. Dzięki najwyższemu poziomowi muzycznej doskonałości nieustannie odkrywają tę siłę Europy i czynią ją namacalną w Krzyżowej, Polsce i całej Europie, aby przynieść Europie nowe inspiracje i impulsy z Krzyżowej – dodają.

Koncerty zaplanowane są na następujące dni:

  • czwartek 25.08., Krzyżowa, Koncert otwarcia, godz. 18:00 (z chórem)
  • piątek 26.08., Grodziszcze, Kościół pw. Św. Anny, godz. 19:00
  • sobota 27.08., Krzyżowa, godz. 18:00 i godz. 21:00
  • niedziela 28.08., Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu, godz. 18:00
  • czwartek 01.09., Teatr Zdrojowy w Szczawnie – Zdroju, godz. 18:00
  • piątek 02.09., Kościół Pokoju w Jaworze, godz. 19:00
  • sobota 03.09., Krzyżowa, godz. 18:00 i godz. 21:00
  • niedziela 04.09., Krzyżowa, godz. 18:00

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona! Informacje o rezerwacji miejsc na poszczególne koncerty oraz ewentualnych zmianach można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Krzyżowa-Music. Na stronie Festiwalu dostępne są również szczegółowe informacje na temat koncertów, repertuaru i artystów.

/Krzyżowa-Music, opr. mn/

Poprzedni artykułZbliżają się wojewódzkie dożynki. Zachęcają lokalnych producentów do udziału w jarmarku
Następny artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach