Strona główna Artykuł sponsorowany Zanim kupisz swoje pierwsze soczewki, czyli poradnik kupującego

Zanim kupisz swoje pierwsze soczewki, czyli poradnik kupującego

0

Samo użytkowanie soczewek nie jest niczym skomplikowanym. Jednak jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, to przez natłok informacji dostępny w internecie możesz zniechęcić się do tej metody. Dlatego, aby pokazać Ci, że wybór soczewek wcale nie jest taki trudny, przygotowaliśmy dla Ciebie ten krótki poradnik.

Soczewki i kontaktowe a wady refrakcji
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest odpowiednie dopasowanie soczewek do wady wzroku. Spokojnie, w tym przypadku nie musisz się na tym znać. Właściwe soczewki pomoże wybrać Ci lekarz okulista lub optometrysta. Pamiętaj, że soczewki kontaktowe leżą bezpośrednio na oczach, a szkła okularowe są nieco od nich oddalone. Dlatego recepta na okulary korekcyjne może nie być pomocna przy doborze soczewek kontaktowych. W zależności od Twojej wady wzroku zostaną dla Ciebie dopasowane:

 • Soczewki sferyczne – przeznaczone do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności.
 • Soczewki toryczne, inaczej zwane cylindrycznymi, przeznaczone dla osób z astygmatyzmem.
 • Soczewki progresywne, umożliwiające widzenie dali, ale także bliży, np. podczas czytania i odległości pośrednich. Taka budowa jest przewidziana specjalnie dla wady wzroku zwanej starczowzrocznością.

Podział ze względu na tryb noszenia
Inną ważną kwestią jest tryb noszenia. Ma ona duży wpływ na to, jak wygląda użytkowanie soczewek. Na rynku dostępne są:

 • Soczewki o przedłużonym trybie noszenia, które występują najczęściej jako miesięczne. Ich dużą zaletą jest cena oraz fakt, iż są to produkty wielorazowe. Dlatego są dobrym wyborem dla osób, które chcą całkowicie zrezygnować z noszenia okularów. Jak wygląda ich stosowanie? Przykładowo, jeśli zdecydujesz się na soczewki dwutygodniowe, możesz korzystać z nich przez okres 14 dni. W tym czasie należy zdejmować je na noc, odpowiednio pielęgnować oraz przechowywać w dedykowanym do tego celu pojemniczku z płynem. Po wyznaczonym przez producenta czasie należy je wyrzucić i rozpocząć użytkowanie kolejnej pary. Soczewki dwutygodniowe znajdziesz na https://www.bezokularow.pl/soczewki-dwutygodniowe
 • Soczewki jednodniowe znacznie lepiej sprawdzą się u osób, które na co dzień korzystają z okularów, ale chcą zrezygnować z nich sporadycznie. Polecane są także osobom z wrażliwymi oczami i skłonnościami do podrażnień i alergii. Soczewki jednodniowe są produktem jednorazowego użytku. Każde szło kontaktowe jest zapakowane osobno w specjalnym blistrze, dlatego na użycie mogą czekać bardzo długo. Ponieważ po zdjęciu soczewe jednodniowych należy je wyrzucić, to nie będą one wymagały od Ciebie specjalnego przechowywania czy pielęgnacji.
 • Soczewki całodobowe miesięczne są przeznaczone do użytku przez okres 30 dni. Różnią się one jednak od klasycznych soczewek miesięcznych tym, że nie wymagają ściągania na noc. Należy wyjmować je raz na kilka dni, w celu usunięcia zanieczyszczeń. Rozwiązanie to jest wygodne, jednak może powodować u wielu osób dyskomfort, ponieważ jest dość dużym obciążeniem dla oczu.

Wejdź na stronę https://www.bezokularow.pl/soczewki-kontaktowe i wybierz najwygodniejszą opcję dla Ciebie.

Prawidłowe korzystanie z soczewek — kilka przydatnych wskazówek

 • Pamiętaj, aby przed aplikacją soczewek umyć i wysuszyć dokładnie dłonie. Zrezygnuj również z puchatych ręczników, aby uniknąć ryzyka przyklejenia kawałka włókna do soczewki.
 • Aby zapewnić sobie komfort na oczach przez wiele godzin, stosuj nawilżające krople do oczu.
 • Stosowanie makijażu i soczewek kontaktowych w żadnym wypadku się nie wyklucza. Ważna jest jednak odpowiednia kolejność. Najpierw zaaplikuj soczewki, a następnie nakładaj kosmetyki, by uniknąć ryzyka wprowadzenia produktów do oczu wraz ze szkłem kontaktowym.
 • Jeśli jesteś alergikiem lub starasz się unikać produktów z konserwantami, zamiast wielofunkcyjnego płynu do soczewek, wybierz ten oksydacyjny.
 • Zamiast kupować soczewki kontaktowe stacjonarnie, postaw na internetowe sklepy optyczne, które oferują znacznie niższe ceny. Duży wybór soczewek w świetnych cenach znajdziesz na bezOkularow.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułInkubator Przetwórstwa Lokalnego już działa
Następny artykułCzarna Woda znów wylewa po intensywnych opadach deszczu nad regionem