Strona główna Wydarzenia Wycieczka z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych w gminie Żarów

Wycieczka z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych w gminie Żarów

0

Na kolejną ciekawą inicjatywę w ramach projektu „PARK51.Kontynuacje” zaprasza Fundacja Inicjatywa B. Będzie to autokarowa wycieczka dendrologiczna z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych z terenu gminy Żarów. Wyjazd planowany jest na najbliższą sobotę, 6 sierpnia  o godz. 16.00. Obowiązują zapisy, więc warto się pospieszyć.

Pałac w Siedlimowicach, fot. Żarowska Izba Historyczna

Tematyczne oprowadzanie po ogrodach – parkach przypałacowych z terenu Gminy Żarów obejmie – park w Łażanach, aleję Lip krymskich koło Krukowa, park w Siedlimowicach oraz park we Wierzbnej. Podczas spacerów, których tematem głównym będzie historyczna zieleń, uczestnicy wycieczki autokarowej dowiedzą się o kompozycji poszczególnych parków, ich metamorfozie na przestrzeni lat, przeznaczeniu i funkcji drzew na obszarach przypałacowych.

Spacery poprowadzi mgr inż. Robert Sobolewski z Dendrologia Sobolewski z Wrocławia. To ogrodnik, architekt krajobrazu, specjalista dendrolog. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu ochrony środowiska oraz dendrologii, współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia. Autor licznych szkoleń, warsztatów oraz spacerów dendrologicznych.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać zgłoszenie na adres: [email protected] podając następujące dane: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz adres e-mail. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń oraz opłacenie biletu w wysokości: 10.00 zł (pokrycie kosztów związanych z wynajęciem autokaru). Więcej informacji o zapisach i samej wycieczce na stronie – www.inicjatywab.pl

Wydarzenie zostało realizowane w ramach programu stypendialnego Tomasza Nycza „PARK51.Kontynuacje”, które dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/oprac. AN/
/materiały – organizatora/
/Zdjęcie główne – Żarowska Izba Historyczna/

Poprzedni artykułStrzegom A Cappella po raz trzeci. Muzyka klasyczna zabrzmi też w kamieniołomie [PROGRAM]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]