Strona główna Artykuł sponsorowany Wyciągarka samochodowa – kilka porad, jak wybrać odpowiedni model

Wyciągarka samochodowa – kilka porad, jak wybrać odpowiedni model

0

Wyciągarka samochodowa to niezwykle praktyczne urządzenie, które przyda się każdemu miłośnikowi off roadu podczas jazdy w trudnym terenie. Na rynku możesz znaleźć kilka rodzajów wyciągarek samochodowych o różnych parametrach, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model. Dzisiaj przedstawiamy Ci 5 porad, dzięki którym z łatwością zamówisz wyciągarkę samochodową na miarę Twoich potrzeb.

Sprawdź uciąg i wymiary wyciągarki samochodowej

Podstawowym kryterium przy wyborze wyciągarki samochodowej jest jej uciąg. Samochody terenowe mogą się różnić między sobą masą całkowitą, a wzniesienia czy błoto będą dodatkowo potęgować opór i utrudniać wyciągnięcie auta. Jeśli chcesz dopasować wyciągarkę do posiadanego modelu pojazdu, to sprawdź jego masę całkowitą i pomnóż ją przez 1,5. W ten sposób dowiesz się, jaki powinien być uciąg wybranej przez Ciebie wyciągarki. Poza tym idealna wyciągarka nie może być również za duża, ponieważ musi się zmieścić w bagażniku lub w zderzaku. Przed zamówieniem konkretnego urządzenia, zastanów się także, gdzie będziesz je przechowywał na co dzień. Wyciągarkę najlepiej umieścić w ustronnym i suchym miejscu, do którego nie będą miały dostępu dzieci i inne osoby postronne.

Optymalny rodzaj wyciągarki samochodowej – czyli jaki?

Wyciągarki samochodowe mogą mieć różne zastosowanie, dlatego to ważne, aby wybrać produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Obecnie w ofercie renomowanego producenta wyciągarek https://www.dragonwinch.com/ można znaleźć wyciągarki elektryczne, hydrauliczne, ręczne i przenośne. Wyciągarki elektryczne charakteryzują się niską masą i niezawodnością, przez co doskonale sprawdzą się w czasie weekendowej wyprawy off roadowej. Modele hydrauliczne mają wyjątkowo dużą moc i mogą być z powodzeniem stosowane przez służby ratunkowe lub w przemyśle. Jeśli zależy Ci na niedrogim produkcie o prostej konstrukcji, to zamów wygodną wyciągarkę ręczną. Natomiast wybierając się na łódkę lub przejażdżkę quadem, warto zabrać ze sobą wyciągarkę przenośną. Dobra wyciągarka zapewni Ci bezpieczeństwo podczas wyprawy i sprawi, że bez problemu uporasz się z każdą napotkaną na drodze przeszkodą.

Jak wybrać wagę zestawu i długość liny?

Wyprawy off roadowe mogą się różnić między sobą poziomem trudności. Niektórzy preferują jazdę po płaskim i błotnistym terenie, podczas gdy inne osoby wybierają niedostępne górzyste tereny i organizują kilkudniowe wyprawy. Dlatego to ważne, by wyciągarka nie była za ciężka, ponieważ wówczas będziesz mógł ją z powodzeniem przenosić w dowolne miejsca według potrzeb. W kryzysowych sytuacjach nie bez znaczenia będzie również długość i wytrzymałość liny oraz intuicyjna obsługa samej wyciągarki. Jeśli Twoje auto ugrzęźnie w błocie, to szybkość, z jaką podepniesz je do wyciągarki, może być kluczowa, by udało Ci się z sukcesem wyciągnąć pojazd. Co ważne wyciągarka samochodowa może mieć też inne praktyczne i mniej oczywiste zastosowania, a więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Wyciągarka elektryczna do samochodu – jakie są jej zastosowania?

Jeśli chcesz, aby wyciągarka samochodowa dobrze Ci służyła przez wiele lat, to wybierz sprawdzony produkt od renomowanego producenta, na który otrzymasz stosowną gwarancję. Poza tym warto korzystać z usług firm, które oferują doradztwo i wsparcie techniczne. Pamiętaj, że wyciągarkę trzeba także regularnie smarować i konserwować, żeby zabezpieczyć jej mechanizm przed uszkodzeniem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGminne dożynki w innej lokalizacji
Następny artykułOdwołano alarm przeciwpowodziowy w gminie Marcinowice