Strona główna Wydarzenia Dobromierz Gminne dożynki w innej lokalizacji

Gminne dożynki w innej lokalizacji

0

Z uwagi na wystąpienie w ostatnich dniach intensywnych opadów deszczu oraz spowodowany tym zły stan murawy i parkingu stadionu sportowego w Roztoce, nastąpiła zmiana miejsca organizacji tegorocznych dożynek gminy Dobromierz.

W sobotę, 27 sierpnia uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 14:00 Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Roztoce. Dalsza część uroczystości odbędzie się na placu przy stawie koło zamku w Roztoce.

W programie wydarzenia przewidziano m.in. prezentację wieńców dożynkowych, występ zespołów folklorystycznych Dobromierzanie i Górzanie, pokaz staropolskiego obrzędu żniwnego, pokaz tańca w wykonaniu dzieci z Małego Przedszkola, występ zespołu Salen. Na godzinę 18.00 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru – zespołu MIG, po którym nastąpi ogłoszenie wyników konkursów sołeckich na najpiękniejszą dożynkową dekorację posesji i dożynkowy wypiek. O godzinie 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ KrisS i DJ MazzY. Impreza potrwa do północy.

Na uczestników dożynek czekać będą m.in.: stoiska z produktami lokalnymi, rękodziełem, punkt informacyjny KRUS, zaś w ogrodzie przy Plebanii pokaz łucznictwa, strefa dmuchanych zamków i zabaw dla dzieci.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułArchiwizacja dokumentów kadrowych – co mówią o tym przepisy?
Następny artykułWyciągarka samochodowa – kilka porad, jak wybrać odpowiedni model