Strona główna 112 Turyści zgubili się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Pomogli im policjanci

Turyści zgubili się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Pomogli im policjanci

0

W minioną sobotę późnym wieczorem grupa turystów zgubiła się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcy powiatu świdnickiego wiedząc, że po zmroku będą mieli problem z odnalezieniem drogi powrotnej, postanowili wykręcić numer alarmowy 112 i poprosić o pomoc policjantów.

Zgłoszenie o zagubionych w środku Książańskiego Parku Krajobrazowego dwóch rodzinach z dziećmi trafiło do dyżurnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu około godziny 21.30. – Dyżurny od razu telefonicznie skontaktował się z turystami, którzy poinformowali go, iż posiadają nawigację, ale pomimo to mają problem z odnalezieniem drogi powrotnej. Podczas rozmowy, w trosce o swoje dzieci i z racji późnej pory, zgłaszający poprosili policjantów o pomoc w wyjściu z lasu – relacjonuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Funkcjonariusz otrzymał od turystów tzw. pinezkę z ich lokalizacją, którą następnie przekazał patrolowi, działającemu w tamtym rejonie. Policjanci prewencji Komisariatu I w Wałbrzychu niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji, udali się w głąb lasu, by pomóc turystom powrócić do głównej drogi. Mundurowi prowadzili poszukiwania od strony Lubiechowa w kierunku Jeziorka Daisy. Już po kilkudziesięciu minutach cała historia miała swój „happy end” i trójka dorosłych osób oraz piątka dzieci wyprowadzona została z terenu leśnego na ul. Wrocławską w Wałbrzychu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Dzięki policjantom turyści cali i zdrowi mogli wrócić do swoich domów – opisuje Świeży.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwięto Wojska Polskiego. Piknik patriotyczny na Osiedlu Młodych, uroczystości na pl. Grunwaldzkim
Następny artykułZwiązkowcy stają w obronie zakładu Adler. „Obawiamy się o nasze miejsca pracy”