Strona główna 0_Slider Świdniczanka postanowiła się dorobić na akcjach koncernu naftowego. Srogo się zawiodła

Świdniczanka postanowiła się dorobić na akcjach koncernu naftowego. Srogo się zawiodła

0

Kolejna osoba z powiatu świdnickiego skusiła się na fantastyczne zyski, które miały pojawić się wraz z zakupem akcji koncernu naftowego. Zarzucony przez oszustów haczyk połknęła 75-latka. Finalnie straciła sporo oszczędności.

2 sierpnia do świdnickich policjantów zgłosiła się 75– letnia mieszkanka Świdnicy, która na jednej z wirtualnych stron internetu znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego i tym samym szybkiego pomnożenia swoich oszczędności. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił  do niej mężczyzna z informacją, że skontaktuje się z nią konsultant, który wyjaśni całą procedurę oraz opowie, jak wygląda obrót akcjami. Na telefon rzekomego konsultanta nie trzeba było długo czekać. Zadzwonił i oświadczył, że będzie opiekunem inwestycji 75-latki. W pierwszej kolejności nakazał zainstalowanie „specjalnej aplikacji do obsługi platformy”. Kobieta zgodziła się i nieświadomie zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego oszust uzyskał dostęp do tego co działo się na  jej telefonie. Następnie nakazał jej wpłacić na wskazane konta kwotę blisko tysiąca złotych w celu rejestracji na platformie inwestycyjnej oraz kwotę 3 tysięcy złotych jako opłatę za księgową, co 75-latka zrobiła – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Poszkodowana po przelaniu wskazanych kwot zaczęła zastanawiać się ,czy nie została oszukana, postanowiła to zweryfikować i zadzwonić na numery telefonów, które wcześniej otrzymała, ale niestety żaden nie był aktywny. Żeby ratować swoje pozostałe oszczędności podjęła je z banku, ale to nie przeszkodziło oszustom w działaniu, bo po zalogowaniu się na swoje konto 75-latka odkryła, ze ktoś zaciągnął w jej imieniu kredyt w kwocie około 3,5 tysiąca złotych, z których prawie cała kwota została wypłacona. Łącznie 75-latka straciła ponad 7.200 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKosztowna przejażdżka na hulajnodze
Następny artykułRzeź niewiniątek w starciu ze Śląskiem [FOTO]