Strona główna 112 Slalomem po słony mandat. Rowerzysta miał blisko trzy promile

Slalomem po słony mandat. Rowerzysta miał blisko trzy promile

0

Mandatem w wysokości 2500 złotych ukarany został 32-letni rowerzysta, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W piątek, 5 sierpnia około godziny 19.00 na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Mężczyzna nie był w stanie zachować prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością drogi. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu. Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przypomina przy tej okazji o obowiązujących od początku roku wyższych karach za wykroczenia związane z kierowaniem po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. – Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za: kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila – mandat w kwocie 1000 zł; kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila – mandat w kwocie 2500 zł – przywołuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejne warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci w Galerii Fotografii
Następny artykułZalew Witoszówka. Jest nadzieja na powrót do normalności?