Strona główna 0_Slider Prawie 3-kilometrowa droga powiatowa do Bojanic wyremontowana. W terminie

Prawie 3-kilometrowa droga powiatowa do Bojanic wyremontowana. W terminie [FOTO]

0

2,5 miesiąca trwał gruntowny remont zdegradowanej drogi powiatowej z Bystrzycy Górnej do Bojanic. Trasa ma duże znaczenie dla lokalnego ruchu i jest wykorzystywana nie tylko przez mieszkańców powiatu świdnickiego, ale także sąsiedniego, dzierżoniowskiego. Stanowi dogodny skrót do zakładów specjalnej strefy ekonomicznej w Wałbrzychu.

Przebudową objęty został odcinek drogi powiatowej o długości 2638 m. W ramach drogowej inwestycji  m.in. została sfrezowana istniejąca oraz ułożona nowa nawierzchnia. Wykonano również pobocza, zjazdy i przepustów pod drogą. Wykonawca robót został wyłoniony w przetargu ogłoszonym przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. Została nim spółka Eurovia Polska, która zaoferowała realizację prac za blisko 3 mln 308 tys. złotych.

Remont rozpoczął się 17 maja, a 1 sierpnia starosta świdnicki Piotr Fedorowicz wraz z wicestarostą Zygmuntem Worsą i wójt gminy Świdnica Teresą Mazurek oficjalnie odebrali inwestycję. – Mieliśmy to szczęście, że drogę można było na czas przebudowy całkowicie wyłączyć z ruchu. Jezdni nie trzeba było więc dzielić na pół, nie ma tzw. szwa, który nawet przy największych staraniach kiedyś w końcu się „rozjeżdża”. Jakość drogi jest bardzo dobra i posłuży nie tylko kierowcom, a także uczestnikom Półmaratonu Świdnickiego, bo część trasy właśnie tędy jest prowadzona. Sam biorę w nim udział i dotychczas biegnąc liczyłem ubytki, a teraz jest równo i bardzo wygodnie – uśmiecha się Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Dodaje także, że wszystko zostało wykonane zgodnie z umową i w terminie. – Zawsze dajemy wykonawcom więcej czasu niż faktycznie jest potrzebne na same prace, tak by mogli dopasować inwestycję do harmonogramu innych robót, które wykonują. Ale nie można takich remontów jak ten właśnie zakończony porównywać z pracami na terenie miast, gdzie zawsze pojawiają się niespodzianki – zaznacza Olesiński. Nie mniej w ostatnich latach wszystkie remonty dróg, zlecane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego, były wykonywane o czasie.

/red./
fot. Starostwo Powiatowe w Świdnicy

Poprzedni artykułZderzenie trzech samochodów naprzeciwko Komendy Powiatowej PSP
Następny artykułNiezwykła pasja mieszkańca Nowego Targu. Odwiedza samorządowców w całej Polsce