Strona główna 0_Slider Polscy strażacy będą walczyć z pożarami we Francji. Z pomocą rusza też...

Polscy strażacy będą walczyć z pożarami we Francji. Z pomocą rusza też zastęp ze świdnickiej komendy [FOTO/VIDEO]

0

Licząca niemal 150 osób grupa polskich strażaków wyruszy dziś do Francji. Będą pomagać w gaszeniu pożarów lasów na południu tego kraju. Wśród ratowników, którzy będą walczyć z żywiołem, znalazło się również trzech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

fot. kpt. Piotr Zwarycz

Minister spraw wewnętrznych i administracji polecił komendantowi głównemu Państwowej Straży Pożarnej przygotowanie grupy strażaków, która pomoże w gaszeniu pożarów na południu Francji. Do akcji zostanie skierowanych w sumie 146 strażaków i 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych. To odpowiedź na francuską prośbę do społeczności międzynarodowej, która została skierowana za pośrednictwem mechanizmu wspólnotowego UE – poinformowali urzędnicy MSWiA. Misja polskich strażaków została zaplanowana na 10 dni.

Polska grupa ratownicza składa się ze strażaków z województw: zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego. Są to w sumie dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów (dwa moduły GFFFV). Strażacy po sformowaniu grupy jeszcze dziś wyruszą do Francji – dodali przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych.

W czwartek w stan gotowości postawieni zostali też strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, którzy również udadzą się z pomocą do Francji. – Do punktu koncentracji sił i środków we Wrocławiu skierowano jeden samochód ze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzicach oraz trzech strażaków – dwóch z jednostki świebodzickiej oraz jeden z jednostki świdnickiej – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.

/KW PSP Wrocław, KG PSP, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzeprowadzka biura- jak przetransportować cenne przedmioty?
Następny artykułPłonęły śmieci i fragment łąki [FOTO]