Strona główna 0_Slider Polna Droga gotowa. Jeszcze dzisiaj zostanie otwarta dla ruchu

Polna Droga gotowa. Jeszcze dzisiaj zostanie otwarta dla ruchu [FOTO]

0

Zakończono prace związane z przebudową ulicy Polna Droga. Na przeprowadzenie remontu przeznaczono blisko 8,8 mln złotych. – Rozpoczęły się odbiory inwestycji i już od dzisiaj, czyli od piątku, 12 sierpnia od godz. 15.00 droga otwarta zostanie dla ruchu pojazdów – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W ramach przebudowy 755-metrowego odcinka Polnej Drogi nową nawierzchnię zyskała jezdnia oraz chodniki znajdujące się po obu stronach ulicy. Ścieżkę rowerową poprowadzono wzdłuż jezdni, dzięki czemu piesi poruszający się promenadą nad zalewem Witoszówka będą mogli korzystać z chodnika o szerokości czterech metrów. W ramach drogowej inwestycji zajęto się również powiększeniem parkingu przy bosmanacie, na którym zmieści się w sumie 129 aut, a także budowę nowego – liczącego 40 miejsc postojowych – parkingu przy skateparku.

Przy okazji przebudowy Polnej Drogi wprowadzono elementy uspokojenia ruchu. Dwa wyniesione przejścia dla pieszych powstały na wysokości skrzyżowania z ulicą Piaskową oraz przy ścieżce pieszej prowadzącej w stronę ulicy Paderewskiego. Wybudowano też wzbudzaną sygnalizację przy skrzyżowaniu z ulicą Chopina. Na promenadzie nad zalewem zamontowano też nowe ławki, a wzdłuż Polnej Drogi wymieniono istniejące oświetlenie na ledowe.

/mn/

Poprzedni artykułChwila na spacer w Gdańsku? Pomyśl o wynajęciu przewodnika
Następny artykuł34-latek padł ofiarą oszustwa. Stracił 65 tysięcy złotych