Strona główna 0_Slider Nowy posterunek policji już stoi. Na jego budowę przeznaczono blisko 3 mln...

Nowy posterunek policji już stoi. Na jego budowę przeznaczono blisko 3 mln złotych [FOTO]

0

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się budowa nowego posterunku policji, który powstaje przy ulicy Juliana Tuwima w Marcinowicach. Kilka dni temu na plac budowy dostarczone zostały moduły, w których mieścić się będzie siedziba marcinowickich funkcjonariuszy.

W ramach policyjnej inwestycji przewidziano budowę w systemie modułów dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego i garażu z magazynem. Wykonany zostanie nowy układ dojść i dojazdów pełniących jednocześnie funkcję drogi pożarowej. W części dostępnej dla mieszkańców, od strony ul. Juliana Tuwima założono stworzenie parkingu naziemnego dla 6 pojazdów, w tym 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych z przyciskiem instalacji przywoławczej. Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowany zostanie wolnostojący maszt antenowy dla potrzeb łączności policyjnej.

Modułowy posterunek w Marcinowicach wzorowany jest na obiekcie, który w grudniu ubiegłego roku został otwarty w Prochowicach. – To pionierska na skalę Polski inwestycja w formie budownictwa modułowego 3D. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów. Jest zapotrzebowanie na 250 posterunków policji wybudowanych w tej technologii w skali kraju – podkreślał podczas uroczystego otwarcia komendant wojewódzki nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Realizację prac projektowych oraz budowlanych powierzono spółce Climatic, przeznaczając na ten cel blisko 2 mln 770 tys. złotych.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, UG Marcinowice

Poprzedni artykułZaginął kot Szymon [ODNALEZIONY]
Następny artykułPociągiem do Zagórza Śląskiego i Jedliny-Zdroju pojedziemy już w grudniu? [FOTO]