Strona główna 0_Slider Mały Antoś urodził się z połową serduszka. W sobotę wystartuje charytatywna sztafeta

Mały Antoś urodził się z połową serduszka. W sobotę wystartuje charytatywna sztafeta

0

Antoś Sobecki ze Świebodzic potrzebuje wsparcia w walce o życie i zdrowie. Maluch urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Jest już po kilku skomplikowanych operacjach, a teraz czeka go kolejna, która nie jest refundowana przez NFZ. Swoją pomoc postanowili zaoferować mieszkańcy Świebodzic, którzy organizują imprezę charytatywną. „Świebodzicka Sztafeta Serc” odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia.

Gdy usłyszeliśmy diagnozę na badaniach prenatalnych, maleńki Antoś był jeszcze w brzuchu. „Wasz synek ma wadę serca, jest to najcięższa ze wszystkich wad, ma połowę serduszka – to HLHS [zespół hipoplazji lewego serca]”. Zawalił nam się cały świat. Jeździliśmy do różnych specjalistów w całym kraju, by szukać ratunku. Wszyscy potwierdzali brutalną diagnozę, a my z każdą kolejną wizytą baliśmy się coraz bardziej… To wtedy rozpoczął się nasz koszmar i niekończąca się walka o życie naszego synka – opisują rodzice Antosia.

Pierwszą operację chłopiec przeszedł w siódmej dobie życia. – Powiedziano nam, że bez niej Antoś umrze. Nie da się opisać słowami, co czują rodzice, którzy patrzą na swoje kilkudniowe dziecko z myślą, że to mogę być jego ostatnie chwile. Niestety, operacja nie powiodła się ze względu na stan zdrowia synka – opowiadają rodzice chłopca, który od tego czasu przeszedł już kilka kolejnych bardzo skomplikowanych operacji. – Synek ma teraz półtora roku. Jest cudownym, pogodnym dzieckiem. To, że rozwija się normalnie, sam chodzi po tylu operacjach, jest po prostu cudem. Spędziliśmy 6 miesięcy poza murami szpitala, tyle czasu minęło od ostatniej operacji. Niestety, znowu okazało się, że jego serduszko wymaga korekty, a czasu jest coraz mniej! Jesteśmy w kontakcie z ośrodkami na całym świecie, czekamy na wycenę operacji. Wiemy, że suma może być powalająca, a nie mamy czasu do stracenia! Musimy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc – apelują.

Mieszkańcy Świebodzic postanowili pomóc Antosiowi organizując imprezę charytatywną. – „Świebodzicka Sztafeta Serc”, która odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia i rozpocznie o godzinie 15.00, polegać będzie na liczeniu łącznego dystansu, jaki pokonamy na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2. Spotykamy się na placu za Wodnym Centrum Rekreacji. Każdy uczestnik decyduje jaki dystans pokona. Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku tworząc sztafetę ludzkich serc, tych najwspanialszych serc niosących pomoc – tłumaczą organizatorzy wydarzenia z Klubu Senior+ oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

W ramach imprezy w szczytnym celu zaplanowano szereg dodatkowych atrakcji: maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy z Klubu Senior+ i OSiR Świebodzice, gry i zabawy dla rodzin, loterię fantową, kurs pierwszej pomocy, pomiar cukru, słodkie wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach, seniorów z Klubu Senior+ oraz mieszkańców, a także słodkości od firmy ZPC Śnieżka. Do wypieków będzie serwowana kawa z Central Park Bistro. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa kreatywności. Ponadto zaplanowane są występy młodzieży i seniorów.

Zbiórkę prowadzoną na rzecz Antosia Sobeckiego można wspomóc również za pośrednictwem stron Siepomaga.pl oraz Dobryklik.pl.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe drogi dojazdowe do pól we wsiach Granica, Tomkowice, Godzieszówek
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19