Strona główna 112 „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Edukacyjna akcja policji w Świebodzicach

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Edukacyjna akcja policji w Świebodzicach [FOTO]

0

Najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zasady udzielania pierwszej pomocy mogli poznać młodzi uczestnicy spotkania zorganizowanego przez świdnickich policjantów na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Sierż. szt. Michał Rzepecki spotkał się z najmłodszymi uczestnikami półkolonii w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas trwających wakacji. Policjant przypomniał dzieciom, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, w tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, przypomniał numer alarmowy 112, a także zasady udzielania pierwszej pomocy min. w sytuacji zachłyśnięcia się wodą – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjant przypomniał także o trwającym konkursie Artystyczny PrzeWodnik, którego głównym tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą – dodaje Ząbek.

Na koniec spotkania zorganizowanego w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzieci otrzymały gadżety mające umilić wypoczynek nad wodą, a także ulotki informujące o zasadach zachowania się nad wodą.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak zbierać i suszyć grzyby? Eksperci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu radzą
Następny artykułŚwięto Wojska Polskiego. Piknik patriotyczny na Osiedlu Młodych, uroczystości na pl. Grunwaldzkim