Strona główna 0_Slider Finał „Lata na podwórku” z kinem pod chmurką. To już dzisiaj

Finał „Lata na podwórku” z kinem pod chmurką. To już dzisiaj

0

Dzieci z całej Świdnicy przez ostatnie 10 tygodni mogły korzystać z mnóstwa atrakcyjnych zajęć, przygotowanych przez Fundację „Ładne historie” wraz z partnerami. „Lato na podwórku dobiega końca”, a już dzisiaj niespodzianka i dla najmłodszych, i dla ich rodziców. Na osiedlu Zarzecze o godz. 20.00 rozłoży się kino pod chmurką.

W czterech lokalizacjach – na Osiedlu Młodych, na osiedlach Zawiszów i Zarzecze oraz przy ul. Gdyńskiej przez całe wakacje dzieciom w spędzaniu wolnego czasu w kreatywny sposób pomagali animatorzy. W tym roku do wspólnej zabawy zaproszone zostały także dzieci z Ukrainy. Równolegle Fundacja prowadziła warsztaty na świdnickim skateparku przy ul. Polna Droga. Jeszcze dzisiaj (30 sierpnia) i w czwartek (1 września) będzie można potrenować w tym miejscu z instruktorami jazdę na deskorolce. Grupa początkująca rozpoczyna o 16.30, grupa zaawansowana o 18.00. Na miejscu można wypożyczyć deskorolkę i kask, a zajęcia są bezpłatne.

Dzisiaj wieczorem, o 20.00, warto wybrać się na osiedle Zarzecze, zabierając ze sobą leżaki. – Dzięki inicjatywie naszych Partnerów i Partnerek z firmy Electroux Świdnica zapraszamy na rodzinny seans filmu animowanego „Ella Bella Bingo” na boisku przy ul. Kilińskiego, gdzie od dziesięciu tygodni co poniedziałek odbywały się zajęcia dla dzieci. Wstęp na pokaz jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Ekipa Electroluxa jak zawsze zadba o popcorn, a o jakość seansu Wrocławska Fundacja Filmowa – zachęcają organizatorzy, którzy widzom zapewnią na miejscu koce.

„ELLA BELLA BINGO”
Norwegia, 2020
Czas trwania75′
Wiek: 4+
Ella i Henry to nierozłączni towarzysze zabaw. Gdy pewnego dnia w okolicy pojawia się nowy sąsiad, wszystko się zmienia… A bohaterowie przekonują się, że prawdziwa przyjaźń to niełatwa sprawa. Ella to przebojowa 5-latka, która ma niespożytą energię, a swoimi pomysłami zaraża wszystkich wokół. Kiedy postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów, znajduje mnóstwo chętnych, a sama chce zaprezentować magiczne sztuczki w duecie z Henrym, swoim najlepszym przyjacielem. Pech chce, że do miasteczka przeprowadza się Johnny, który ma mnóstwo gadżetów, w tym fantastyczny rower, więc od razu wzbudza zainteresowanie pozostałych dzieci. Zamiast bawić się i trenować z Ellą, Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. W końcu dochodzi do pierwszej kłótni między przyjaciółmi, którzy nigdy dotąd się nie sprzeczali… Czy przyjaźń Elli i Henry’ego przetrwa tę próbę? Niezwykle pozytywna i radosna animacja „Ella Bella Bingo” zdobyła serca widzów 7. MFF Kino Dzieci i otrzymała nagrodę publiczności.

Wstęp na seans jest bezpłatny.

/opr. red./
fot. Karolina Żaczek

Poprzedni artykułPotrącenie na drodze dla rowerów
Następny artykułKolizja na krajowej piątce