Strona główna Wydarzenia Festiwal Mąki i konkurs Chlebowzięci już we wrześniu. Kto upiecze najlepszy chleb?

Festiwal Mąki i konkurs Chlebowzięci już we wrześniu. Kto upiecze najlepszy chleb?

0

W zabytkowym i wciąż działającym młynie w Siedlimowicach znów zapachnie świeżo upieczonym pieczywem. Po raz kolejny amatorzy domowego wypieku chleba będą mogli wziąć udział w konkursie Chlebowzięci. Najlepszy wypiek w tym roku zostanie nagrodzony piekarnikiem marki Electrolux. Konkurs zostanie przeprowadzony 17 września podczas tegorocznego Festiwalu Mąki.

Festiwal Mąki 2018

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i marka Electrolux zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Chlebowzięci na najlepszy chleb domowego wypieku. W tym roku po raz kolejny przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby wypiekające amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miłośnik domowego wypieku może zgłosić jeden chleb o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach. Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów.

Regulamin dostępny na stronie www.centrum.zarow.pl

Konkurs Chlebowzięci zostanie zorganizowany w ramach VI Festiwalu Mąki w młynie w Siedlimowicach. Wydarzenie zaplanowane zostało na 17 września. Szczegółowy program wszystkich atrakcji jest w trakcie przygotowywania.

/oprac. AN/
/informacje – Gmina Żarów, GCKiS w Żarowie/

Poprzedni artykułBezmyślnych śmieciarzy nie brakuje. Waldemar Woźniak wciąż ma ręce pełne roboty [FOTO]
Następny artykułStrażacy ze Świdnicy i Świebodzic dogaszają pożar lasu we Francji. Misja za półmetkiem