Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego dla świata ważna jest moda cyrkularna?

Dlaczego dla świata ważna jest moda cyrkularna?

0

Moda cyrkularna to zjawisko popularne nie tylko w całej Europie. Jest poniekąd zaprzeczeniem dla fast fashion, gdzie kupuje się nową odzież, nosi i za chwilę wyrzuca. Za pomocą mody cyrkularnej człowiek ma możliwość zmiany swego podejścia do środowiska naturalnego. Może też łatwiej identyfikować się z ideologią less waste. W świecie mody musi być wdrożony recykling tekstyliów, zwłaszcza że popularne marki nie są w stanie sprzedać wszystkich kolekcji. Coraz więcej świadomych konsumentów wybiera second hand online. Sprawdź, gdzie znajdziesz znaleźć perełki vintage i jak możesz nadać drugie życie modzie pochodzącej z second handów.

  1. Coraz więcej kolekcji w świecie mody
  2. Czy moda cyrkularna jest dla Ciebie?

Odzież używana od wielu lat jest w modzie. Ludzie chętnie korzystają z propozycji kupowania odzieży z drugiego obiegu w second handach. Odzież z drugiej ręki to nie tylko czynniki ekonomiczne. Niektóre ubrania to nawet luksusowe marki — są to zdobycze za grosze, które w rzeczywistości mogą być warte fortunę.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, ile każdego dnia jest generowanych śmieci na całym świecie. Dlatego w ostatnich latach zmienia się podejście konsumenckie do zakupów.

Zmiany myślenia w tej kwestii wymaga też branża modowa, która przyczynia się do nadmiaru produkcji odzieży, co w finale kończy się na przykład skandalicznym wysypiskiem odzieży na pustyni Atakama w Chile. Pomożesz naturze, kupując ubrania w https://less.store/. Jest to second hand online, dla którego bliska jest moda cyrkularna.

Coraz więcej kolekcji w świecie mody
Przeniesienie produkcji do Azji sprawiło, że ubrania są po prostu tanie. Sieciówki zasypują rynek swoimi kolekcjami, a największy boom na szaleństwo zakupów ma miejsce podczas sezonowych wyprzedaży. Ludzie kupują coraz więcej odzieży pod wpływem emocji i reakcji na niskie ceny.

Nie zawsze jednak odzież może wyróżnić się dobrą jakością. Produkcja z tanich materiałów sprawia, że taka odzież po kilku praniach trafia do kosza na śmieci.

Dużo lepszej jakości są stare ubrania — każdy, kto pamięta na przykład jeansy z lat 90. XX wieku, wie, że można je było nosić latami. Dzisiejsze tanie jeansy to ubranie, które nie nadaje się do długiego użytkowania.

Produkcja nowej odzieży, która i tak wyląduje na pustyni w Chile, sprawia, że w branży odzieżowej marnowane są surowce naturalne i zwiększa się zużycie wody. Dlatego dla dobra środowiska naturalnego trzeba poddać się modzie cyrkularnej, co bez problemu można zrobić dzięki https://less.store/kategoria/kobieta/odziez-damska/sukienki-damskie/.

Czy moda cyrkularna jest dla Ciebie?
Kupowanie używanych ubrań jest fajną sprawą — może wykreować niepowtarzalne kreacje, gdyż na przykład sukienki damskie czy swetry damskie to pojedyncze egzemplarze (patrz https://less.store/kategoria/kobieta/odziez-damska/swetry-damskie/).

Tkaniny, z jakich taka odzież jest wyprodukowana, są wysokiej jakości, dzięki czemu można cieszyć się z odzieży dużo dłużej. Fanki modowego recyklingu, które mają umiejętności krawieckie, wezmą się za projektowanie zupełnie unikatowych stylizacji (czasami wystarczy coś doszyć, odpruć).

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł34-latek padł ofiarą oszustwa. Stracił 65 tysięcy złotych
Następny artykułBarwny korowód i pokazy folkloru z całego świata. XXX Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu uroczyście rozpoczęty [DUŻO ZDJĘĆ]