Strona główna 0_Slider Chciała zarobić inwestując w akcje koncernu naftowego. Srogo się zawiodła

Chciała zarobić inwestując w akcje koncernu naftowego. Srogo się zawiodła

0

Kolejna osoba z powiatu świdnickiego skusiła się na fantastyczne zyski, które miały pojawić się wraz z zakupem akcji koncernu naftowego. Zarzucony przez oszustów haczyk połknęła 56-latka. Jej konta bankowe zostały wyczyszczone, a kobita straciła w sumie 18 tysięcy złotych.

8 sierpnia do świdnickich policjantów zgłosiła się 56-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana. Jak wynikało z jej relacji na jednej ze stron portali społecznościowych znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego i tym samym szybkiego pomnożenia swoich oszczędności. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu, imię i nazwisko. Po chwili od rejestracji zadzwonił do niej mężczyzna z informacjami jak działa platforma i jak można zarobić na akcjach. Następnie mężczyzna przesłał link do „specjalnej aplikacji do obsługi platformy” i nakazał zainstalowanie jej. Kobieta zgodziła się i nieświadomie zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez internet, po zainstalowaniu którego oszust uzyskał dostęp do tego co działo się na jej telefonie. Następnie nakazał jej wpłacić na wskazane konto kwotę blisko tysiąca złotych w celu rejestracji na platformie inwestycyjnej – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Bardzo szybko 56-latka otrzymała informację zwrotną, że pieniądze dotarły, co utwierdziło ją w przekonaniu autentyczności platformy. Po upływie 3 dni od rejestracji do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że będzie jej opiekunem inwestycyjnym. Mężczyzna w rozmowie polecił 56-latce zalogowanie się na swój rachunek i otworzenie rachunku na którym miałaby gromadzić pieniądze z giełdy. Mężczyzna w rozmowie polecił także, by kobieta przekazała numer karty debetowej oraz kredytowej, co uczyniła zgodnie z instrukcjami. 56-latka po ponownym zalogowaniu się na swoje konto odkryła, ze ktoś wyczyścił jej konta bankowe. Łącznie straciła 18 tysięcy złotych – relacjonuje Ząbek.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. – Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Nigdy pod żadnym pozorem nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach. Nie otwierajmy również podesłanych nam linków. Zachowajmy zdrowy rozsądek, a wobec obcych bądźmy nieufni – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBiskup Mendyk chce, aby wyjaśnieniem zarzutu o molestowanie zajęły się władze kościelne
Następny artykułBezpieczny wypoczynek nad wodą. Służby apelują