Strona główna Sport Jeździectwo Całe podium dla Niemek

Całe podium dla Niemek

0

Reprezentantki Niemiec nie dały szans rywalkom w konkurencji ujeżdżenia podczas rozgrywanych w Morawie koło Strzegomia Mistrzostwach Europy Kuców i zgarnęły komplet medali w klasyfikacji indywidualnej.

Niemki potwierdziły tym samym swoją doskonałą formę. Przypomnijmy, że w czwartek wywalczyły także najwyższe miejsce na podium w konkursie zespołowym. W sobotę, 6 sierpnia złoty krążek zdobyła Lilly Marie Collin na zaledwie 7-letnim kucu Cosmo Callidus NRW z wynikiem 77,865%. Warto dodać, że to pierwszy występ tej amazonki w europejskiej imprezie mistrzowskiej, a swoje starty na międzynarodowej arenie rozpoczęła dopiero w marcu tego roku. Srebro powędrowało w ręce Mii Allegry Lohe na klaczy Tovdals Golden Future Imperial – 76,243%, a brązową medalistką została Julie Sofie Schmitz-Heinen na Carleo Go – 75,460%.

Reprezentantka Polski Veronica Pawluk na D’Artagnan 187, z wynikiem 73,703% zajęła ósme miejsce w stawce 61 uczestników. W niedzielę dresażyści przystępują do rozgrywki o indywidualne medale w programach Freestyle.

WKKW
Rozegrana w sobotę próba terenowa przyniosła przetasowania w tabeli drużynowej. Spośród 42 przejazdów oglądać mogliśmy 13 „na zero”. Błędów nie ustrzegli się jednak nawet najlepsi. Z pewnością dużą niespodzianką in minus było wyłamanie reprezentantki Francji Zoe Ballot dosiadającej kuca Voltair de Lalande na ostatniej kombinacji na trasie. Kara punktowa spowodowała, że Francuzi utracili zdobyte po ujeżdżeniu prowadzenie i obecnie z rezultatem 100,9 punktu karnego zajmują w tabeli miejsce trzecie.

Doskonale jeździli w sobotę Irlandczycy – trzy bezbłędne przejazdy w normie czasu zapewniły tej ekipie awans na pozycję liderów z wynikiem 92,1. Drugą pozycję utrzymują Niemcy – 94,4 pkt. Indywidualnie pozycję liderki po bezbłędnym crossie, ukończonym idealnie w normie czasu utrzymuje reprezentantka Francji i obrończyni tytułu – Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon (25,6 pkt.). Na drugą, z trzeciej pozycji po ujeżdżeniu awansowała Niemka Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We (27 pkt.). Trzecia lokata i awans z czwartej na trzecią pozycję należy do pary z Irlandii: Josha Williamsona i Ardeo Fireman (28,2 pkt).

W niedzielę wkkwiści walczą w ostatnim teście jeździeckiego triatlonu – skokach przez przeszkody. Rozegrane zostaną także indywidualne finały w konkurencji skoków przez przeszkody.

Medalistki ME Kuców w konkurencji ujeżdżenia:
1. Lilly Marie Collin, Cosmo Callidus NRW – 77,865%
2. Mia Allegra Lohe, Tovdals Golden Future Imperial – 76,243%
3. Julie Sofie Schmitz-Heinen, Carleo Go – 75,460%
….
8. Veronica Pawluk, D’Artagnan 187, Polska – 73,703%

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/6/tour/866

/SHT/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułRegionalnie i naturalnie na sierpniowym Targu Ziemi [FOTO]