Strona główna Wydarzenia Wystawa, spacer dendrologiczny i słuchowisko. Wkrótce finał projektu „PARK51. Kontynuacje” w Żarowie

Wystawa, spacer dendrologiczny i słuchowisko. Wkrótce finał projektu „PARK51. Kontynuacje” w Żarowie

0

Wystawa dotycząca żarowskiego parku w tym – zdjęć archiwalnych i niepublikowanych fotografii , spacer po jego zakamarkach z dendrologiem i słuchowisko audio-wizualne z odgłosami natury. Wszystkie te wydarzenia zaplanowano na finał projektu „PARK51. Kontynuacje”. Rozpoczęcie już 13 sierpnia o godz. 19.30 w Parku Miejskim w Żarowie.

parkowy #Miłorząb Dwuklapowy – facebook – Park Miejski w Żarowie

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na finałowe wydarzenie realizowane w ramach programu stypendialnego Tomasza Nycza nazwanego „PARK51. Kontynuacje”, które dofinansowane zostało przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„PARK51. Kontynuacje” to ważny dla lokalnej społeczności projekt, traktujący Park Miejski w Żarowie w sposób interdyscyplinarny i atrakcyjny, który kierowany jest do osób w różnym wieku. „Kontynuacje” rozwinęły działania edukacyjne zapoczątkowane w 2017 roku i stanowią przyczynek do rozwoju szeroko rozumianego ruchu turystycznego, umacniania tożsamości regionalnej oraz promocji kolekcjonerskiego ogrodu z Żarowa.

W programie parkowego spotkania:

19.30 – Wernisaż plenerowej wystawy projektowej składającej się z 10 plansz przedstawiających: kontekst historyczny, przedwojenne widoki parku w latach jego świetności, niepublikowane nigdzie fotografie parku z lat 20-30 XX wieku, zdjęcia archiwalne z 1987 roku, przedwojenne i powojenne „spotkania” społeczności lokalnej w parku, cyfrowy zielnik unaoczniający wybrane: liście, owoce, kwiatostany i szyszki pochodzące z drzew żarowskiego „arboretum”, korę najciekawszych drzew, współczesne fotografie autorstwa mieszkańców Gminy Żarów oraz mapę parku z opisanym drzewostanem.

20.00 – Spacer dendrologiczny po Parku Miejskim w Żarowie – Rzecz traktująca park i jego kolekcję drzew w sposób profesjonalny i empiryczny. Podczas oprowadzania uczestnicy wydarzenie poznają starodrzew i jego rolę w kompozycji historycznego założenia. Spacer poprowadzi mgr inż. Robert Sobolewski: ogrodnik, architekt krajobrazu, specjalista dendrolog. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu ochrony środowiska oraz dendrologii, współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia. Autor licznych szkoleń, warsztatów oraz spacerów dendrologicznych.

21.00 – Słuchowisko audio-wizualne – Dariusz Miziarski wykorzystując zarejestrowane wcześniej „odgłosy parku” oraz nagrania lektorskie zaprezentuje muzyczny live act, który zostanie okraszony światłem i obrazem.

Podczas plenerowego wydarzenia będzie można skorzystać ze stworzonych w ramach projektu – „Intuicyjnego przewodnika po Parku Miejskim w Żarowie”, ścieżki audialnej oraz krótkich filmów edukacyjnych.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Dendrologia Sobolewski, Agencja Reklamowa Geospace, Dariusz MIZIDAR Miziarski oraz Gmina Żarów.

/oprac. AN/
/Materiały – organizatora/

Poprzedni artykułRemontowe utrudnienia na kolei. Dwa dni z komunikacją zastępczą i odwołanymi połączeniami
Następny artykułAltanka spłonęła doszczętnie, zagrożone były pobliskie zabudowania [FOTO]