Strona główna 112 To miał być wyjątkowo tani ekspres do kawy

To miał być wyjątkowo tani ekspres do kawy

0

Sprzedawcy w sieci prześcigają się rabatach i promocjach, by znaleźć jak największą liczbę kupujących. Wśród uczciwych ofert znajdują się jednak także fałszywe ogłoszenia, a jak podpowiada policja, liczenie na to, że uda się kupić urządzenie warte 3 tysiące złotych za 1/10 ceny to naiwność, która może skończyć się utratą pieniędzy.

Fot. materiały KPP w Świdnicy

– Do świdnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna osoba oszukana w trakcie zakupów internetowych. To 30-letnia mieszkanka naszego powiatu, która poinformowała o oszustwie na jej szkodę. Kobieta w połowie czerwca na jednym z portali społecznościowych znalazła bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży ekspresu do kawy jednej z renomowanych marek za kwotę 290 złotych i postanowiła go kupić. Po kontakcie ze sprzedającą 30-latka za pomocą kodu BLIK przelała kwotę za przedmiot. Jednak do tej pory przesyłka nie dotarła, a kontakt ze sprzedającą się urwał – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje – Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci ze świdnickiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

– Jeśli chodzi o zakupy w sieci, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą formą płatności będzie „płatność za pobraniem” – przypomina rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułJesteśmy w najlepszej dziesiątce w kraju!
Następny artykułMieszkańcy oburzeni nocnymi wyłączeniami oświetlenia w Świdnicy