Strona główna Wydarzenia Żarów Święto mydlanych baniek już dzisiaj

Święto mydlanych baniek już dzisiaj

0

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na jeden z największych festiwali baniek mydlanych na Dolnym Śląsku, który odbędzie się 3 lipca 2022 roku w przestrzeni zabytkowego Parku Miejskiego w Żarowie! Za pomocą linek, sznurków, siatek i wytwornic – dendrologiczny park zamieni się ponownie w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. To już piąta edycja festiwalu, nad którym patronat medialny objęła Swidnica24.pl.

Mydlany Park Festiwal 5 rozpocznie się o godzinie 16.00 rodzinnym happeningiem w ramach, którego przestrzeń parku wypełni się mnóstwem baniek robionych za pomocą wytwornic, sznurków oraz siatek. Dodatkowo animatorzy z Fundacji Inicjatywa B będą zamykać dzieci w bańce, prowadzić instruktaż puszczania baniek oraz przeprowadzą warsztaty „malowania pianą”. Dla najmłodszych uczestników festiwalu w ramach: „Kącika małych banieczek”, „Sklep Animatora” przygotował wiele tradycyjnych „dmuchańców” do robienia baniek. – Wszystkim miłośnikom mydlanej atmosfery podczas festiwalu udostępnimy autorski sprzęt do robienia małych i dużych baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionego „Sklepu Animatora”, płyn oraz wspaniałe wspomnienia – zapewniają organizatorzy.

Festiwalowe „Piana Party” rozpocznie się o 18.00 pokazem zumby wśród tysięcy baniek mydlanych, które ze sceny wyprodukują wytwornice. Po prezentacji tanecznej OSP Pożarzysko stworzy „mydlaną wyspę” w której zanurzą się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Całość dopełni sesja muzyczna, którą poprowadzi DJ Trick. Podczas „Festiwalu ulotnego piękna” dostępne będą: strefa relaksu składająca się z kilkudziesięciu leżaków i stolików, strefa gastronomiczna, stoiska tematyczne oraz sprzedażowe, gdzie będzie można kupić płyn do robienia baniek i zestawy bańkarskie. Zabawa potrwa do 20.00.

/informacje organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułZapachy i smaki lata na lipcowym Targu Ziemi [FOTO]