Strona główna Wydarzenia Świdnica Po raz dziewiętnasty pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę

Po raz dziewiętnasty pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę

0

1 sierpnia na Jasną Górę wyruszy XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. Dwa lata temu – z uwagi na pandemię koronawirusa – pielgrzymka przybrała formę symboliczną a przed rokiem obowiązywał limit uczestników, jednak tym razem nie będzie żadnych ograniczeń. – Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo, zachęcam do duchowego uczestnictwa – pisze biskup świdnicki Marek Mendyk.

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki. Naznaczony był on jarzmem pandemii, a w ostatnich miesiącach także wojną za na Ukrainie. W tym okresie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, a wśród nich ta najbardziej znana na Jasną Górę. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka diecezji świdnickiej wyruszy z katedry w poniedziałek 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:00 i potrwa do 8 sierpnia. Tego dnia około godz. 13:00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Wały Jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał – pisze bp Marek Mendyk.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „Wolni i wyzwalający”. – Te słowa pielgrzymi będą rozważać podczas swoich rekolekcji w drodze. Tak bardzo potrzeba dziś, abyśmy wszyscy byli ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu. Potrzeba, abyśmy świadectwo naszego wyzwolenia i prawdziwej wolności zanieśli ludziom, którzy są zniewoleni przez zło, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pierwszym krokiem, aby poczuć się wolnym jest uświadomienie sobie swojego zniewolenia, czyli tego co odbiera nam pokój ducha i powoduje lęk. Św. Paweł przypomina: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – tylko w Nim jesteśmy wolni. Na wakacyjne dni życzę Wam prawdziwej pogody ducha i radości, która płynie ze świadomości, że jestem wolny – wolny od grzechu. Takiej wolności nie dam świat. Taką wolność może dać tylko Chrystus! – wskazuje biskup świdnicki.

Bliższe informacje na temat XIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej dostępne są na stronie internetowej „Świdnickie Pielgrzymowanie„.

/mn/

Poprzedni artykułWallbox – domowe urządzenie do ładowania auta elektrycznego
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń