Strona główna Artykuł sponsorowany Panele podłogowe — gdzie warto je stosować?

Panele podłogowe — gdzie warto je stosować?

0

Coraz popularniejszym rozwiązaniem podczas aranżacji wnętrz są w ostatnich latach panele podłogowe (panele laminowane). Właściwie, nie powinno to nikogo dziwić — ich stosowanie oznacza dla domowników wiele korzyści. Dlaczego panele laminowane to bardzo dobre rozwiązanie, ale gdzie warto je stosować? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na pytanie.

Panele podłogowe — jakie są zalety takiego rozwiązania?
Panele laminowane są chętnie wybierane w ostatnich latach. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż takie rozwiązanie cechuje się wieloma zaletami. Przykładowe z nich są następujące:

  • uniwersalny charakter,
  • cena,
  • trwałość,
  • łatwość pielęgnacji.

Uniwersalny charakter
Zastanawiasz się, gdzie warto zastosować panele podłogowe? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: sprawdzą się one właściwie w każdym rodzaju pomieszczeń. Bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet, jakie oferują panele laminowane, jest ich uniwersalny charakter. Charakteryzują się tym przede wszystkim panele podłogowe firmy MY FLOOR, które dostępne są w różnych wzorach oraz wariantach kolorystycznych. Dzięki temu panele mogą stać się ważnym elementem wnętrz urządzonych np. w stylu:

  • skandynawskim — jasnoszare panele laminowane typu SPRUCE PALMER będą świetnym uzupełnieniem dla wnętrz, w których dominuje minimalizm oraz stonowane, chłodne barwy,
  • rustykalnym — w pomieszczeniach dominuje wówczas brąz oraz biel, a meble są wykonane głównie z drewna oraz kamienia. W takiej sytuacji warto zastosować panele laminowane o kolorze ciemnobrązowym (HARBOUR OAK),
  • vintage — ten styl to hołd dla wystroju, jaki dominował m.in. w USA w połowie ubiegłego stulecia. Jakie panele podłogowe wybrać w takiej sytuacji? Ciekawym dopełnieniem mogą okazać się warianty w kolorze jasnego brązu — panele typu CHESTNUT NATURE należy do interesujących rozwiązań.

Warto przy tym pamiętać, że uniwersalny charakter to zaledwie jedna z wielu zalet oferowanych przez panele podłogowe.

Trwałość
Panele laminowane MY FLOOR to przede wszystkim produkty o wysokim stopniu trwałości. Są one odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne (w tym w szczególności ścieranie), ale także na szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV (ultrafioletowego), dzięki czemu nie blakną i nie zmieniają barwy po latach użytkowania. Taki stan rzeczy oznacza, że sprawdzą się one na przykład w salonie, który jest wizytówką naszego domu, i który najczęściej posiada większe okna, przez które wpadają promienie UV.

Odpowiednio użytkowane panele podłogowe nie będą się odbarwiać i powinny służyć przez wiele lat. A co w sytuacji, gdy jednak stracą one swoje cenne walory estetyczne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: renomowane firmy — a do takich należy między innymi MY FLOOR — oferują aż trzydzieści lat gwarancji na swoje produkty (więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: my-floor.pl).

Łatwość pielęgnacji
Last but not least, trzeba pamiętać, że panele podłogowe są proste w pielęgnacji. W tym celu wystarczy regularne odkurzanie i mycie lekko wilgotnym mopem z delikatnym detergentem. Paneli, w przeciwieństwie do parkietu nie trzeba konserwować, ani używać specjalnych preparatów do czyszczenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBlues i rock zabrzmiał w Parku Centralnym [FOTO]
Następny artykułInteraktywne tablice trafią do szkół prowadzonych przez powiat świdnicki