Strona główna 0_Slider Od sierpnia droższe przejazdy Kolejami Dolnośląskimi. Ceny biletów w górę o 15%

Od sierpnia droższe przejazdy Kolejami Dolnośląskimi. Ceny biletów w górę o 15%

0

Od 1 sierpnia pasażerów Kolei Dolnośląskich będzie obowiązywać nowy cennik. – Zmiany będą dotyczyć zarówno taryfy podstawowej, jak i ofert taryfowych, gdzie udzielana jest ulga procentowa. Dotychczasowe ceny zostaną podniesione o 15%, co w praktyce oznacza wzrost cen biletów jednorazowych od 0,50 zł do kilku złotych. Analogiczne zmiany procentowe cen będą dotyczyć również biletów miesięcznych – informuje rzecznik przewoźnika.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, zmiany w cenniku związane są ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru. – W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny towarów i usług w czerwcu wzrosły aż o 15,6 procent. Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty – energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika – tłumaczy Bartłomiej Rodak, rzecznik spółki.

Zgodnie z przekazanymi wyliczeniami, od 1 sierpnia ceny biletów wzrosną o 15%. Droższe będą przejazdy na trasie Świdnica-Wrocław objęte ofertą „Bilet Sowiogórski”. Bilet w jedną stronę kosztować będzie 20 złotych (obecnie 17 zł), a za przejazd w obie strony trzeba będzie zapłacić 38 złotych (obecnie 30 zł). Zmianie ulegną również ceny w ramach oferty „Dobry bilet”, przez co przejazd na odcinku Świdnica-Dzierżoniów oraz Świdnica-Strzegom będzie kosztować 7,50 zł (obecnie 7,00 zł). Więcej niż obecnie trzeba też będzie zapłacić za przewóz roweru: 8 zł przy bilecie jednorazowym, 12 zł przy biletach wielokrotnych (np. oferta „Weekend z KD”). Zmiana będzie dotyczyć również opłat za jazdę bez ważnego biletu. W przypadku niezgłoszenia się do drużyny konduktorskiej w celu zakupienia biletu kara rośnie z 60 do 100 zł.

Z cennikiem Kolei Dolnośląskich oraz ofertami taryfowymi można się zapoznać na stronie internetowej przewoźnika.

/mn/

Poprzedni artykułWypadek na wyjeździe ze Świdnicy. Jedno auto dachowało
Następny artykułBezpłatne opaski bezpieczeństwa dla świdnickich seniorów